Skoki narciarskie na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2023
| |||
Data | 23–27 stycznia 2023 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Planica | ||
Dyscyplina | skoki narciarskie | ||
Mężczyźni | |||
konkurs indywidualny na skoczni HS-102 | Stephan Embacher | ||
konkurs drużynowy na skoczni HS-102 | |||
Kobiety | |||
konkurs indywidualny na skoczni HS-102 | Nika Prevc | ||
konkurs drużynowy na skoczni HS-102 | |||
Konkurs mieszany | |||
konkurs mieszany na skoczni HS-102 | |||
Strona internetowa |
Skoki narciarskie na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2023 – zawody, które odbyły się w dniach 23–27 stycznia 2023 roku na skoczni Srednja skakalnica w słoweńskiej Planicy.
Skocznia
Nazwa skoczni | Miasto | Parametry | Rekord skoczni[a][1] | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Punkt K | HS | ||||||
Srednja skakalnica | Planica | K-95 | HS-102 | 106,0 m[2] | Dejan Judež | 16.02.2014 | |
Andraž Pograjc | 06.01.2019 | ||||||
102,5 m | Daniela Iraschko-Stolz | 25.01.2014 | |||||
Sara Takanashi | 26.01.2014 | ||||||
Daniela Iraschko-Stolz | 26.01.2014 |
Wyniki
Kobiety
Konkurs indywidualny (23.01.2023)
Lok. | Zawodniczka | Reprezentacja | Seria 1 | Seria 2 | Nota końcowa | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Skok | Nota | Skok | Nota | ||||
1. | Prevc, NikaNika Prevc | Słowenia | 91,5 m | 108,8 | 95,5 m | 121,8 | 230,6 |
2. | Arnet, SinaSina Arnet | Szwajcaria | 89,5 m | 106,0 | 88,5 m | 101,3 | 207,3 |
3. | Indráčková, AnežkaAnežka Indráčková | Czechy | 90,5 m | 97,7 | 88,0 m | 98,8 | 196,5 |
4. | Zepchi, LilouLilou Zepchi | Francja | 86,0 m | 92,6 | 90,0 m | 102,9 | 195,5 |
5. | Bodlaj, TajaTaja Bodlaj | Słowenia | 87,0 m | 95,9 | 88,0 m | 97,3 | 193,2 |
6. | Komar, TinkaraTinkara Komar | Słowenia | 85,0 m | 91,4 | 90,0 m | 99,6 | 191,0 |
7. | Pirnovar, KatarinaKatarina Pirnovar | Słowenia | 87,0 m | 91,2 | 88,5 m | 97,4 | 188,6 |
8. | Eberle, JoannaJoanna Eberle | Niemcy | 83,0 m | 89,4 | 84,5 m | 90,9 | 180,3 |
9. | Mesíková, TamaraTamara Mesíková | Słowacja | 83,0 m | 87,5 | 77,5 m | 78,1 | 165,6 |
10. | Bełtowska, PolaPola Bełtowska | Polska | 81,5 m | 84,9 | 76,0 m | 72,0 | 156,9 |
11. | Słowik, NataliaNatalia Słowik | Polska | 81,0 m | 84,5 | 74,5 m | 70,1 | 154,6 |
12. | Zanitzer, MartinaMartina Zanitzer | Włochy | 79,5 m | 82,8 | 74,5 m | 68,9 | 151,7 |
13. | Vuerich, NoeliaNoelia Vuerich | Włochy | 75,5 m | 71,4 | 78,0 m | 78,3 | 149,7 |
14. | Kölle, SelinaSelina Kölle | Niemcy | 77,5 m | 74,0 | 74,0 m | 71,1 | 145,1 |
15. | Färber, NadineNadine Färber | Niemcy | 76,0 m | 70,0 | 69,5 m | 57,4 | 127,4 |
16. | Mattila, SofiaSofia Mattila | Finlandia | 71,0 m | 67,7 | 71,0 m | 59,0 | 126,7 |
17. | Feicht, ChristinaChristina Feicht | Niemcy | 73,0 m | 64,1 | 70,5 m | 57,4 | 121,5 |
18. | Tajner, SaraSara Tajner | Polska | 65,5 m | 52,2 | 67,5 m | 58,5 | 110,7 |
19. | Liane, MarieMarie Liane | Norwegia | 65,5 m | 49,9 | 63,5 m | 52,3 | 102,2 |
20. | Trailovic, LanaLana Trailovic | Austria | 65,5 m | 51,4 | 61,0 m | 41,8 | 93,2 |
21. | Rapacz, ZuzannaZuzanna Rapacz | Polska | 61,0 m | 39,5 | 63,0 m | 45,4 | 84,9 |
22. | Gheorghe, AndraAndra Gheorghe | Rumunia | 57,0 m | 29,3 | 59,5 m | 37,7 | 67,0 |
Konkurs drużynowy (25.01.2023)
Lok. | Reprezentacja | Zawodniczki | Seria 1 | Seria 2 | Nota | Nota zespołu | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Skok | Nota | Skok | Nota | |||||
1. | Słowenia | Komar, TinkaraTinkara Komar | 90,0 m | 107,8 | 93,0 m | 109,7 | 217,5 | 859,5 |
Pirnovar, KatarinaKatarina Pirnovar | 91,0 m | 102,2 | 91,0 m | 107,4 | 209,6 | |||
Bodlaj, TajaTaja Bodlaj | 89,0 m | 98,2 | 90,0 m | 106,4 | 204,6 | |||
Prevc, NikaNika Prevc | 94,0 m | 110,8 | 95,0 m | 117,0 | 227,8 | |||
2. | Włochy | Delugan, GiadaGiada Delugan | 69,5 m | 61,5 | 71,5 m | 65,3 | 126,8 | 656,5 |
Pinzani, GretaGreta Pinzani | 86,0 m | 88,0 | 80,5 m | 85,2 | 173,2 | |||
Zanitzer, MartinaMartina Zanitzer | 85,5 m | 90,3 | 87,0 m | 100,2 | 190,5 | |||
Vuerich, NoeliaNoelia Vuerich | 82,0 m | 78,8 | 82,5 m | 87,2 | 166,0 | |||
3. | Niemcy | Kölle, SelinaSelina Kölle | 81,5 m | 87,7 | 85,0 m | 89,6 | 177,3 | 644,7 |
Färber, NadineNadine Färber | 80,5 m | 80,1 | 78,5 m | 82,2 | 162,3 | |||
Feicht, ChristinaChristina Feicht | 75,5 m | 67,9 | 75,0 m | 67,9 | 135,8 | |||
Eberle, JoannaJoanna Eberle | 83,0 m | 84,9 | 82,0 m | 84,4 | 169,3 | |||
4. | Polska | Rapacz, ZuzannaZuzanna Rapacz | 68,0 m | 55,5 | 60,5 m | 38,3 | 93,8 | 565,7 |
Tajner, SaraSara Tajner | 74,0 m | 64,1 | 76,5 m | 73,6 | 137,7 | |||
Słowik, NataliaNatalia Słowik | 86,0 m | 86,3 | 86,0 m | 92,5 | 178,8 | |||
Bełtowska, PolaPola Bełtowska | 82,0 m | 81,0 | 79,0 m | 74,4 | 155,4 | |||
5. | Austria | Rathgeb, AnjaAnja Rathgeb | 74,5 m | 71,3 | 74,5 m | 71,6 | 142,9 | 565,1 |
Mentil, ClaraClara Mentil | 77,5 m | 70,3 | 76,0 m | 71,2 | 141,5 | |||
Trailovic, LanaLana Trailovic | 78,0 m | 70,1 | 75,0 m | 70,2 | 140,3 | |||
Deubler, ElisaElisa Deubler | 76,0 m | 72,2 | 75,0 m | 68,2 | 140,4 |
Mężczyźni
Konkurs indywidualny (23.01.2023)
Lok. | Zawodnik | Reprezentacja | Seria 1 | Seria 2 | Nota końcowa | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Skok | Nota | Skok | Nota | ||||
1. | Embacher, StephanStephan Embacher | Austria | 99,0 m | 144,5 | 101,0 m | 124,3 | 268,8 |
2. | Joniak, KlemensKlemens Joniak | Polska | 97,5 m | 136,2 | 95,5 m | 111,9 | 248,1 |
3. | Szozda, WiktorWiktor Szozda | Polska | 95,0 m | 131,5 | 96,0 m | 115,1 | 246,6 |
4. | Kesseli, JuriJuri Kesseli | Szwajcaria | 93,5 m | 131,3 | 92,5 m | 103,4 | 234,7 |
5. | Filip, LukaLuka Filip | Słowenia | 92,0 m | 123,0 | 92,5 m | 111,2 | 234,2 |
6. | Heberle, NikNik Heberle | Słowenia | 101,5 m | 128,4 | 91,0 m | 105,3 | 233,7 |
7. | Pölz, JohannesJohannes Pölz | Austria | 94,0 m | 120,5 | 90,5 m | 108,7 | 229,2 |
8. | Steinberger, SimonSimon Steinberger | Austria | 91,5 m | 121,7 | 89,0 m | 104,6 | 226,3 |
9. | Škarka, DanielDaniel Škarka | Czechy | 84,5 m | 114,9 | 95,5 m | 109,0 | 223,9 |
10. | Steinberger, JakobJakob Steinberger | Austria | 93,0 m | 118,7 | 90,0 m | 101,1 | 219,8 |
11. | Fussi, JulianJulian Fussi | Niemcy | 92,0 m | 118,7 | 85,5 m | 95,7 | 214,4 |
12. | Sieber, MariusMarius Sieber | Szwajcaria | 89,0 m | 117,5 | 90,5 m | 96,5 | 214,0 |
13. | Kinnunen, TuomasTuomas Kinnunen | Finlandia | 88,5 m | 112,2 | 87,0 m | 98,2 | 210,4 |
14. | Gostiša Lah, NikNik Gostiša Lah | Słowenia | 87,5 m | 115,2 | 91,0 m | 95,0 | 210,2 |
15. | Haugen Kleppa, KarlKarl Haugen Kleppa | Norwegia | 87,5 m | 113,8 | 87,0 m | 96,1 | 209,9 |
16. | Vernier, MathéoMathéo Vernier | Francja | 88,0 m | 110,5 | 86,0 m | 94,7 | 205,2 |
17. | Faletič, EnejEnej Faletič | Słowenia | 84,0 m | 109,4 | 85,5 m | 95,7 | 205,1 |
18. | Deimel, LasseLasse Deimel | Niemcy | 81,0 m | 105,7 | 88,5 m | 97,2 | 202,9 |
19. | Amilkiewicz, TymoteuszTymoteusz Amilkiewicz | Polska | 83,5 m | 117,7 | 84,0 m | 84,4 | 202,1 |
20. | Jipescu, MirceaMircea Jipescu | Rumunia | 84,5 m | 111,0 | 82,5 m | 90,8 | 201,8 |
21. | Meis, TuomasTuomas Meis | Finlandia | 84,5 m | 107,1 | 88,0 m | 93,5 | 200,6 |
22. | Nellenschulte, LukasLukas Nellenschulte | Niemcy | 89,0 m | 111,8 | 82,0 m | 87,8 | 199,6 |
23. | Kapp, AnderoAndero Kapp | Estonia | 89,0 m | 108,8 | 85,0 m | 89,7 | 198,5 |
24. | Strandbråten, MatsMats Strandbråten | Norwegia | 89,0 m | 107,2 | 85,5 m | 89,8 | 197,0 |
25. | Reiter, AlexAlex Reiter | Niemcy | 89,0 m | 103,0 | 85,5 m | 93,8 | 196,8 |
26. | Østvold, FabianFabian Østvold | Norwegia | 81,0 m | 105,9 | 86,0 m | 90,0 | 195,9 |
27. | Rygl, DavidDavid Rygl | Czechy | 81,5 m | 106,9 | 83,0 m | 81,8 | 188,7 |
28. | Křenek, FilipFilip Křenek | Czechy | 83,5 m | 102,5 | 79,0 m | 83,8 | 186,3 |
29. | Trunz, FelixFelix Trunz | Szwajcaria | 85,5 m | 99,2 | 79,5 m | 86,3 | 185,5 |
30. | Moureaux, FaustinFaustin Moureaux | Francja | 78,5 m | 98,1 | 76,0 m | 76,3 | 174,4 |
31. | Méline, CélestinCélestin Méline | Francja | 82,0 m | 96,3 | NQ | 96,3 | |
32. | Fröier, TobiasTobias Fröier | Szwecja | 85,0 m | 96,1 | NQ | 96,1 | |
33. | Grønvold, MarcusMarcus Grønvold | Norwegia | 82,0 m | 95,3 | NQ | 95,3 | |
34. | Zambenedetti, MartinoMartino Zambenedetti | Włochy | 84,5 m | 93,9 | NQ | 93,9 | |
35. | Ošmera, JanJan Ošmera | Czechy | 77,0 m | 90,1 | NQ | 90,1 | |
36. | Aktaş, AlihanAlihan Aktaş | Turcja | 77,5 m | 87,8 | NQ | 87,8 | |
37. | Folea, AlexandruAlexandru Folea | Rumunia | 77,0 m | 87,6 | NQ | 87,6 | |
38. | Delaup, MattiMatti Delaup | Francja | 79,0 m | 84,2 | NQ | 84,2 | |
39. | Moreschini, DavideDavide Moreschini | Włochy | 68,0 m | 74,9 | NQ | 74,9 | |
40. | Smyk, MykołaMykoła Smyk | Ukraina | 71,5 m | 74,4 | NQ | 74,4 | |
41. | Nyström, RickardRickard Nyström | Szwecja | 69,5 m | 71,1 | NQ | 71,1 | |
42. | Druczkiw, WładysławWładysław Druczkiw | Ukraina | 60,0 m | 54,7 | NQ | 54,7 | |
43. | Diakonowi, GiorgiGiorgi Diakonowi | Gruzja | 60,5 m | 43,7 | NQ | 43,7 | |
44. | Mikeladze, GiorgiGiorgi Mikeladze | Gruzja | 54,0 m | 32,0 | NQ | 32,0 | |
99 !– | Staszel, KlemensKlemens Staszel | Polska | DSQ |
Konkurs drużynowy (25.01.2023)
Lok. | Reprezentacja | Zawodnicy | Seria 1 | Seria 2 | Nota | Nota zespołu | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Skok | Nota | Skok | Nota | |||||
1. | Austria | Pölz, JohannesJohannes Pölz | 98,0 m | 123,5 | 98,5 m | 128,0 | 251,5 | 976,5 |
Steinberger, SimonSimon Steinberger | 94,5 m | 115,0 | 94,0 m | 116,9 | 231,9 | |||
Steinberger, JakobJakob Steinberger | 94,0 m | 118,4 | 95,5 m | 121,2 | 239,6 | |||
Embacher, StephanStephan Embacher | 97,0 m | 125,7 | 96,5 m | 127,8 | 253,5 | |||
2. | Polska | Amilkiewicz, TymoteuszTymoteusz Amilkiewicz | 91,5 m | 106,6 | 90,0 m | 108,5 | 215,1 | 890,2 |
Staszel, KlemensKlemens Staszel | 86,5 m | 95,8 | 85,5 m | 98,7 | 194,5 | |||
Szozda, WiktorWiktor Szozda | 96,5 m | 123,5 | 95,5 m | 123,0 | 246,5 | |||
Joniak, KlemensKlemens Joniak | 94,5 m | 118,0 | 92,0 m | 116,1 | 234,1 | |||
3. | Niemcy | Nellenschulte, LukasLukas Nellenschulte | 87,0 m | 94,2 | 87,0 m | 101,3 | 195,5 | 874,3 |
Deimel, LasseLasse Deimel | 93,5 m | 109,4 | 90,5 m | 111,7 | 221,1 | |||
Reiter, AlexAlex Reiter | 92,5 m | 115,3 | 94,0 m | 115,7 | 231,0 | |||
Fussi, JulianJulian Fussi | 93,0 m | 112,6 | 91,0 m | 114,1 | 226,7 | |||
4. | Słowenia | Heberle, NikNik Heberle | DSQ | 92,0 m | 111,9 | 111,9 | 806,5 | |
Filip, LukaLuka Filip | 99,0 m | 123,1 | 95,0 m | 121,4 | 244,5 | |||
Gostiša Lah, NikNik Gostiša Lah | 92,0 m | 112,8 | 94,5 m | 118,9 | 231,7 | |||
Faletič, EnejEnej Faletič | 92,0 m | 108,7 | 88,0 m | 109,7 | 218,4 | |||
5. | Czechy | Ošmera, JanJan Ošmera | 85,0 m | 90,2 | 82,0 m | 88,9 | 179,1 | 795,9 |
Křenek, FilipFilip Křenek | 88,0 m | 98,7 | 83,0 m | 92,5 | 191,2 | |||
Škarka, DanielDaniel Škarka | 94,0 m | 113,2 | 94,5 m | 119,1 | 232,3 | |||
Rygl, DavidDavid Rygl | 83,0 m | 92,7 | 84,5 m | 100,6 | 193,3 | |||
6. | Norwegia | Grønvold, MarcusMarcus Grønvold | 83,0 m | 86,6 | 84,0 m | 94,3 | 180,9 | 771,6 |
Strandbråten, MatsMats Strandbråten | 89,0 m | 101,0 | 85,0 m | 98,8 | 199,8 | |||
Østvold, FabianFabian Østvold | 86,5 m | 99,4 | 84,5 m | 96,2 | 195,6 | |||
Haugen Kleppa, KarlKarl Haugen Kleppa | 88,5 m | 100,8 | 84,5 m | 94,5 | 195,3 | |||
7. | Finlandia | Meis, TuomasTuomas Meis | 91,5 m | 105,3 | 89,0 m | 105,5 | 210,8 | 762,0 |
Keränen, EeliEeli Keränen | 86,0 m | 94,7 | 83,0 m | 94,5 | 189,2 | |||
Ojala, JuhoJuho Ojala | 75,0 m | 75,0 | 74,0 m | 70,8 | 145,8 | |||
Kinnunen, TuomasTuomas Kinnunen | 91,0 m | 106,7 | 89,0 m | 109,5 | 216,2 | |||
8. | Francja | Delaup, MattiMatti Delaup | 76,5 m | 71,9 | 76,5 m | 77,0 | 148,9 | 705,3 |
Méline, CélestinCélestin Méline | 80,0 m | 80,8 | 78,0 m | 83,1 | 163,9 | |||
Moureaux, FaustinFaustin Moureaux | 84,5 m | 96,3 | 84,5 m | 96,6 | 192,9 | |||
Vernier, MathéoMathéo Vernier | 88,5 m | 100,5 | 84,5 m | 99,1 | 199,6 | |||
9. | Włochy | Moreschini, DavideDavide Moreschini | DSQ | NQ | 0,0 | 229,9 | ||
Venturini, BryanBryan Venturini | 72,5 m | 49,1 | 49,1 | |||||
Zambenedetti, MartinoMartino Zambenedetti | 82,0 m | 90,6 | 90,6 | |||||
Senoner, ManuelManuel Senoner | 82,0 m | 90,2 | 90,2 |
Konkurs mieszany (27.01.2023)
Lok. | Reprezentacja | Zawodnicy | Seria 1 | Seria 2 | Nota | Nota zespołu | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Skok | Nota | Skok | Nota | |||||
1. | Słowenia | Komar, TinkaraTinkara Komar | 92,0 m | 107,1 | 89,0 m | 103,4 | 210,5 | 918,6 |
Heberle, NikNik Heberle | 94,0 m | 116,7 | 93,5 m | 121,5 | 238,2 | |||
Prevc, NikaNika Prevc | 101,0 m | 125,8 | 97,0 m | 122,0 | 247,8 | |||
Filip, LukaLuka Filip | 102,5 m | 118,4 | 89,0 m | 103,7 | 222,1 | |||
2. | Polska | Słowik, NataliaNatalia Słowik | 92,0 m | 90,6 | 86,5 m | 88,4 | 179,0 | 829,5 |
Szozda, WiktorWiktor Szozda | 91,0 m | 117,8 | 96,0 m | 118,7 | 236,5 | |||
Bełtowska, PolaPola Bełtowska | 84,5 m | 88,1 | 86,0 m | 89,1 | 177,2 | |||
Joniak, KlemensKlemens Joniak | 98,5 m | 123,6 | 93,0 m | 113,2 | 236,8 | |||
3. | Niemcy | Kölle, SelinaSelina Kölle | 84,0 m | 95,2 | 85,5 m | 92,6 | 187,8 | 818,7 |
Deimel, LasseLasse Deimel | 94,5 m | 113,9 | 89,0 m | 102,6 | 216,5 | |||
Eberle, JoannaJoanna Eberle | 86,5 m | 95,8 | 86,0 m | 90,3 | 186,1 | |||
Reiter, AlexAlex Reiter | 93,0 m | 113,6 | 89,0 m | 114,7 | 228,3 | |||
4. | Austria | Deubler, ElisaElisa Deubler | 81,0 m | 93,7 | 84,0 m | 91,2 | 184,9 | 809,2 |
Steinberger, JakobJakob Steinberger | 88,5 m | 125,3 | 97,0 m | 124,1 | 249,4 | |||
Trailovic, LanaLana Trailovic | 75,0 m | 73,1 | 73,0 m | 65,8 | 138,9 | |||
Steinberger, SimonSimon Steinberger | 98,5 m | 119,6 | 92,5 m | 116,4 | 236,0 | |||
5. | Włochy | Zanitzer, MartinaMartina Zanitzer | 90,0 m | 98,0 | 92,0 m | 96,8 | 194,8 | 735,3 |
Zambenedetti, MartinoMartino Zambenedetti | 82,0 m | 88,0 | 82,0 m | 87,2 | 175,2 | |||
Vuerich, NoeliaNoelia Vuerich | 80,5 m | 82,3 | 82,0 m | 86,9 | 169,2 | |||
Senoner, ManuelManuel Senoner | 90,0 m | 99,8 | 84,0 m | 96,3 | 196,1 | |||
6. | Finlandia | Mattila, SofiaSofia Mattila | 78,5 m | 74,9 | 81,0 m | 83,6 | 158,5 | 771,6 |
Meis, TuomasTuomas Meis | 94,0 m | 117,6 | 93,5 m | 110,1 | 227,7 | |||
Äikiä, JuliaJulia Äikiä | 77,0 m | 64,2 | 80,0 m | 64,9 | 129,1 | |||
Kinnunen, TuomasTuomas Kinnunen | 89,0 m | 101,5 | 88,0 m | 100,6 | 202,1 | |||
7. | Norwegia | Liane, MarieMarie Liane | 73,5 m | 68,4 | 70,5 m | 60,4 | 128,8 | 495,7 |
Strandbråten, MatsMats Strandbråten | 87,0 m | 97,1 | 83,0 m | 89,5 | 186,6 | |||
Gjendahl, Mariell ØstlieMariell Østlie Gjendahl | 38,0 m | 0,0 | 35,0 m | 0,0 | 0,0 | |||
Haugen Kleppa, KarlKarl Haugen Kleppa | 86,0 m | 99,4 | 82,0 m | 80,9 | 180,3 |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Reprezentacja | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Słowenia | 3 | 0 | 0 | 3 |
2 | Austria | 2 | 0 | 0 | 2 |
3 | Polska | 0 | 3 | 1 | 4 |
4 | Włochy | 0 | 1 | 0 | 1 |
Szwajcaria | 0 | 1 | 0 | 1 | |
6 | Niemcy | 0 | 0 | 3 | 3 |
7 | Czechy | 0 | 0 | 1 | 1 |
Razem | 5 | 5 | 5 | 15 |
Uwagi
- ↑ W tabeli podano rekordy skoczni obowiązujące przez rozpoczęciem imprezy
Przypisy
Bibliografia
- Planica (SLO) - EYOF 2023. fis-ski.com. [dostęp 2023-01-20]. (ang.).
- Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2023. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2023-01-20].
- p
- d
- e
←2021/2022 Sezon 2022/2023 w skokach narciarskich 2023/2024→
Puchar Świata | |
---|---|
Puchar Świata kobiet |
|
Imprezy mistrzowskie |
|
Cykle pucharowe | |
Mistrzostwa krajowe |
- p
- d
- e
←2021/2022 Sezon 2022/2023 w sportach zimowych 2023/2024→