Liczba drużyn

12 (z 5 konfederacji)

Hala

Arena Paris Sud 1[1]

Turniej olimpijski w piłce siatkowej kobiet podczas XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu będzie to 16. edycją w historii. Do rywalizacji przystąpi 12 drużyn, podzielonych na trzy grupy. W każdej z nich zmagania toczyć się będą w systemem kołowym (tj. każdy z każdym, po jednym meczu), a dwie najlepsze zespoły z każdej grupy uzyskają awans do ćwierćfinału oraz dwie najlepsze zespoły z 3 miejsca. Od tej fazy pojedynki przeprowadzone będą systemem pucharowym (jedno spotkanie, przegrywający odpada, a zwycięzca kwalifikuje się do kolejnej fazy).

Uczestnicy[2]

Sposób zakwalifikowania Data przeprowadzenia Gospodarz Miejsc Zakwalifikowani
Gospodarz 13 września 2017 - 1  Francja
Interkontynentalne turnieje kwalifikacyjne 16 - 24 września 2023 Polska Łódź[3] 2  Stany Zjednoczone

Losowanie[6]

Ceremonia losowania fazy grupowej odbędzie się przed meczami ćwierćfinałowymi Ligi Narodów 19 czerwca 2024 w Bangkoku.

Losowanie odbędzie 19 czerwca 2024 roku o godzinie 13:00 na YouTube - Drawing of Lots - Volleyball Olympic Games Paris 2024 - Women.

Wcześniej wszystkie drużyny przydzielono do 3 koszyków, utworzonych na podstawie rankingu FIVB z 16 czerwca 2024[7].

Rozstawione reprezentacje to: Francja (grupa A), Brazylia (grupa B), Włochy (grupa C)

Źródło: [ en.volleyballworld.com]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 – 3 pkt; 3:2 – 2 pkt; 2:3 – 1 pkt; 1:3 i 0:3 – 0 pkt

Wyniki

Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport

Przypisy

1. Arena Paris Sud – Volleyball - OLY. presse.paris2024.org. (fr.).
  2. Reprezentacja Polski siatkarek poznała potencjalne rywalki na igrzyskach olimpijskich. sport.tvp.pl. (pol.).
  3. Kwalifikacje olimpijskie siatkarek: Turniej w Łodzi. Kto awansował? Wyniki, tabela. polsatsport.pl. (pol.).
  4. Kwalifikacje olimpijskie siatkarek: Turniej w Tokio. Kto awansował? Wyniki, tabela. polsatsport.pl. (pol.).
  5. Kwalifikacje olimpijskie siatkarek: Turniej w Ningbo. Kto awansował? Wyniki, tabela. polsatsport.pl. (pol.).
  6. Polki w pierwszym koszyku. Zobacz, jak wyglądają koszyki w losowaniu grup IO. siatka.org. (pol.).
  7. FIVB Women’s Volleyball World Ranking. en.volleyballworld.com. (ang.).
  8. Schedule & Results. en.volleyballworld.com. (ang.).