W sumie: 13 (4)
  1. Aktualne na: 12 maja 2024. Uwzględniono wyłącznie rozgrywki ligowe.
  2. Aktualne na: 27 marca 2024.
Multimedia w Wikimedia Commons

Alejandro Garnacho Ferreyra (ur. 1 lipca 2004 w Madrycie) – argentyński piłkarz grający na pozycji pomocnika w Manchesterze United. Reprezentant Argentyny.

Kariera klubowa

Jest wychowankiem Atletico Madryt. W czasach juniorskich trenował także w Manchesterze United. W seniorskiej piłce zadebiutował 28 kwietnia 2022 roku w zremisowanym 1:1 meczu przeciwko Chelsea, zastępując w 91 minucie spotkania Anthony’ego Elangę[1]. Swoją pierwszą bramkę w karierze strzelił 3 listopada 2022 roku w wygranym 0:1 meczu przeciwko Realowi Sociedad[2].

Kariera reprezentacyjna

Wystąpił w pięciu meczach kadry U-20 reprezentacji Argentyny.

W reprezentacji Argentyny zadebiutował 15 czerwca 2023 roku w wygranym 2:0 meczu przeciwko reprezentacji Australii, zmieniając w 74 minucie spotkania Nicolása Gonzáleza[3].

Przypisy

1. Manchester United – Chelsea 1:1. Czerwone Diabły bez błysku, ale z jednym punktem [online], devilpage.pl [dostęp 2022-04-28]  (pol.).
  2. Real Sociedad – Manchester United 0:1. Czerwone Diabły wygrały, ale nie zrealizowały planu [online], devilpage.pl [dostęp 2022-11-03]  (pol.).
  3. Argentyna 2:0 Australia [online], sportowefakty.wp.pl [dostęp 2023-06-15]  (pol.).