VM i friidrett 1993 – Spydkast kvinner
Friidrett | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
3000 m | kvinner | |||
5 000 m | menn | |||
10 000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | |||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||
4×400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | kvinner | ||
10 km kappgang | kvinner | |||
20 km kappgang | menn | |||
50 km kappgang | menn | |||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | |||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | |||
Sammensatte øvelser | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn |
Dette er de offisielle resultatene for øvelsen spydkast kvinner i VM i friidrett 1993 som ble avholdt i Stuttgart, Tyskland den 21. august og den 22. august med 31 utøvere.
Trine Hattestad representerte Norge og ble verdensmester.
Resultater
Kvalifisering
- Kvalifikasjonskravet til finalen var 62,00 m. Ettersom det bare var 6 utøvere som klarte kravet ble de utøverne som hadde de 6 beste resultatene ellers kvalifisert til finalen.
Plassering | Gruppe | Utøver | Nasjonalitet | Lengde | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1. | A | Trine Hattestad | Norge | 66,52 m | Direktekvalifisert til finalen |
2. | A | Tatjana Sjikolenko | Belarus | 63,22 m | Direktekvalifisert til finalen |
3. | A | Felicia Tilea-Moldovan | Romania | 62,90 m | Direktekvalifisert til finalen |
3. | B | Jekaterina Krasnikova | Russland | 62,90 m | Direktekvalifisert til finalen |
5. | B | Silke Renk | Tyskland | 62,88 m | Direktekvalifisert til finalen |
6. | B | Natalja Sjikolenko | Belarus | 62,06 m | Direktekvalifisert til finalen |
7. | B | Terese Nekrosaite | Litauen | 61,02 m | Kvalifisert til finalen med 7. beste resultat |
8. | A | Heli Rantanen | Finland | 60,56 m | Kvalifisert til finalen med 8. beste resultat |
9. | A | Karen Forkel | Tyskland | 60,54 m | Kvalifisert til finalen med 9. beste resultat |
10. | B | Claudia Isaila | Romania | 59,88 m | Kvalifisert til finalen med 10. beste resultat |
11. | A | Antoaneta Todorova | Bulgaria | 59,74 m | Kvalifisert til finalen med 11. beste resultat |
12. | B | Steffi Nerius | Tyskland | 59,68 m | Kvalifisert til finalen med 12. beste resultat |
13. | B | Paivi Alafrantti | Finland | 59,26 m | |
14. | A | Martine Begue | Frankrike | 59,16 m | |
15. | A | Jette Jeppesen | Danmark | 58,80 m | |
16. | B | Shelley Holroyd | Storbritannia | 57,66 m | |
17. | A | Sueli Pereira | Brasil | 57,16 m | |
18. | B | Kinga Zsigmond | Ungarn | 55,72 m | |
19. | A | Yelena Svezhentseva | Usbekistan | 55,10 m | |
20. | B | Lee Young-Sun | Sør-Korea | 54,78 m | |
21. | B | Akiko Miyajima | Japan | 54,50 m | |
22. | A | Nikola Tomecková | Tsjekkia | 52,06 m | |
23. | B | Iammo Launa | Papua Ny-Guinea | 46,78 m |
Finalen
Plassering | Utøver | Nasjonalitet | Lengde | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
01 . | Trine Hattestad | Norge | 69,18 m | |
02 . | Karen Forkel | Tyskland | 65,80 m | |
03 . | Natalja Sjikolenko | Belarus | 65,64 m | |
4. | Tatjana Sjikolenko | Belarus | 65,18 m | |
5. | Jekaterina Krasnikova | Russland | 65,12 m | |
6. | Silke Renk | Tyskland | 64,00 m | |
7. | Claudia Isaila | Romania | 61,54 m | |
8. | Felicia Țilea-Moldovan | Romania | 61,24 m | |
9. | Steffi Nerius | Tyskland | 60,26 m | |
10. | Antoaneta Todorova | Bulgaria | 58,82 m | |
11. | Heli Rantanen | Finland | 53,14 m | |
- | Terese Nekrosaite | Litauen | - | Ikke noe gyldig resultat |
Kilder
- Resultater
Autoritetsdata