Svømming under VM i svømmesport 2017 – 200 meter fri menn
Svømming under VM i svømmesport 2017 – 200 meter fri menn | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 200 meter fri menn | ||
Arrangement | VM i svømming 2017 | ||
Sted | Budapest i Ungarn | ||
Arena | Donau Arena | ||
Dato | 24. juli (forsøksheat og semifinale) 25. juli (finale) | ||
Deltakere | 73 | ||
Deltakernasjoner | 63 | ||
Vinnertid | 1:44.39 | ||
Medaljevinnere | |||
Sun Yang, Kina | |||
Townley Haas, USA | |||
Aleksandr Krasnykh, Russland | |||
Forrige | 2015 | ||
Neste | 2019 |
VM i svømmesport 2017 Budapest, Ungarn | |||
---|---|---|---|
Stuping | |||
Individuelt | |||
1 m | menn | kvinner | |
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Synkron | |||
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Mixed | 3 m | 10 m | |
Lag | |||
Høydestuping | |||
Maratonsvømming | |||
5 km | menn | kvinner | |
10 km | menn | kvinner | |
25 km | menn | kvinner | |
Lag | lag | ||
Svømming | |||
Fristil | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
Ryggsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Brystsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Butterfly | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Individuell medley | |||
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
Fristafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
4×200 m | menn | kvinner | |
Medleystafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
Synkronsvømming | |||
Solo | teknisk | fri | |
Duett | teknisk | fri | |
Lag | teknisk | fri | |
kombinasjon | |||
Mix duett | teknisk | fri | |
Vannpolo | |||
|
200 meter fri menn er en svømmeøvelse som blir arrangert under VM i svømming 2017 i Budapest i Ungarn 24. og 25. juli 2017.[1][2]
Rekorder
Før konkurransene var gjeldende verdens- og mesterskapsrekorder som følger:
Navn | Nasjon | Tid | Sted | Dato | |
---|---|---|---|---|---|
Verdensrekord Mesterskapsrekord | Paul Biedermann | Tyskland | 1:42.00 | Roma, Italia | 28. juli 2009 |
Resultater
Forsøksheat
Forsøksheatene ble holdt den 24. juli klokken 10:18.[3]
Plassering | Heat | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 8 | 4 | Sun Yang | Kina | 1:45.78 | Q |
2 | 8 | 5 | Guy, JamesJames Guy | Storbritannia | 1:46.22 | Q |
3 | 7 | 7 | Dovgalyuk, MikhailMikhail Dovgalyuk | Russland | 1:46.47 | Q |
4 | 7 | 4 | Haas, TownleyTownley Haas | USA | 1:46.50 | Q |
5 | 6 | 5 | Krasnykh, AleksandrAleksandr Krasnykh | Russland | 1:46.51 | Q |
6 | 8 | 6 | Majchrzak, KacperKacper Majchrzak | Polen | 1:46.58 | Q |
7 | 8 | 3 | Scott, DuncanDuncan Scott | Storbritannia | 1:46.62 | Q |
8 | 7 | 2 | Kozma, DominikDominik Kozma | Ungarn | 1:46.83 | Q |
9 | 7 | 6 | Pieroni, BlakeBlake Pieroni | USA | 1:46.88 | Q |
10 | 6 | 1 | Rapšys, DanasDanas Rapšys | Litauen | 1:46.93 | Q, NR |
11 | 6 | 2 | Horton, MackMack Horton | Australia | 1:46.97 | Q |
12 | 7 | 3 | Stjepanović, VelimirVelimir Stjepanović | Serbia | 1:47.05 | Q |
13 | 6 | 6 | Brown, MylesMyles Brown | Sør-Afrika | 1:47.09 | Q |
14 | 6 | 4 | Park Tae-hwan | Sør-Korea | 1:47.11 | Q |
15 | 8 | 7 | Ehara, NaitoNaito Ehara | Japan | 1:47.31 | Q |
16 | 5 | 4 | El-Kamash, MarwanMarwan El-Kamash | Egypt | 1:47.40 | Q, NR |
6 | 8 | Auböck, FelixFelix Auböck | Østerrike | |||
18 | 6 | 7 | Świtkowski, JanJan Świtkowski | Polen | 1:47.42 | |
19 | 5 | 1 | Baqlah, KhaderKhader Baqlah | Jordan | 1:47.68 | NR |
20 | 5 | 6 | Rapp, ClemensClemens Rapp | Tyskland | 1:47.69 | |
21 | 5 | 7 | Stolk, KyleKyle Stolk | Nederland | 1:47.71 | |
22 | 6 | 3 | Stravius, JérémyJérémy Stravius | Frankrike | 1:47.72 | |
23 | 8 | 1 | Koski, MatiasMatias Koski | Finland | 1:47.75 | |
24 | 5 | 8 | Carter, DylanDylan Carter | Trinidad og Tobago | 1:47.77 | NR |
25 | 6 | 9 | Bernek, PéterPéter Bernek | Ungarn | 1:47.79 | |
26 | 6 | 0 | Grabich, FedericoFederico Grabich | Argentina | 1:47.89 | |
27 | 5 | 5 | Matsumoto, KatsuhiroKatsuhiro Matsumoto | Japan | 1:47.92 | |
28 | 7 | 0 | Megli, FilippoFilippo Megli | Italia | 1:47.94 | |
29 | 8 | 0 | Stanley, MatthewMatthew Stanley | New Zealand | 1:48.02 | |
30 | 4 | 2 | Liess, NilsNils Liess | Sveits | 1:48.07 | |
31 | 8 | 8 | Timmers, PieterPieter Timmers | Belgia | 1:48.13 | |
32 | 5 | 3 | Lie, AndersAnders Lie | Danmark | 1:48.14 | |
33 | 7 | 1 | Quintero, CristianCristian Quintero | Venezuela | 1:48.22 | |
34 | 7 | 8 | Zellmann, PoulPoul Zellmann | Tyskland | 1:48.67 | |
8 | 9 | Graham, AlexanderAlexander Graham | Australia | |||
36 | 4 | 7 | Johansson, VictorVictor Johansson | Sverige | 1:48.74 | |
37 | 7 | 9 | Sloan, JordanJordan Sloan | Irland | 1:49.17 | |
38 | 4 | 1 | Christiansen, HenrikHenrik Christiansen | Norge | 1:49.31 | |
39 | 3 | 7 | Schreuders, MikelMikel Schreuders | Aruba | 1:49.66 | NR |
40 | 4 | 8 | Al-Yamani, MokhtarMokhtar Al-Yamani | Jemen | 1:49.87 | NR |
5 | 9 | Hoàng Quý Phước | Vietnam | |||
42 | 8 | 2 | Wang Shun | Kina | 1:49.89 | |
43 | 3 | 5 | Gunning, MichaelMichael Gunning | Jamaica | 1:50.00 | NR |
44 | 5 | 2 | Thormeyer, MarkusMarkus Thormeyer | Canada | 1:50.23 | |
45 | 4 | 6 | Lagili, MohamedMohamed Lagili | Tunisia | 1:50.33 | |
46 | 4 | 5 | Durán, MiguelMiguel Durán | Spania | 1:50.34 | |
47 | 4 | 4 | Dimitriou, DimitriosDimitrios Dimitriou | Hellas | 1:50.40 | |
48 | 4 | 9 | Acosta, MarceloMarcelo Acosta | El Salvador | 1:50.92 | |
49 | 3 | 4 | Zirk, KregorKregor Zirk | Estland | 1:51.08 | |
50 | 4 | 3 | Tursunov, KhurshidjonKhurshidjon Tursunov | Usbekistan | 1:51.13 | |
51 | 3 | 3 | Brandenburger, PitPit Brandenburger | Luxembourg | 1:51.14 | |
52 | 3 | 1 | Mogne, IgorIgor Mogne | Mosambik | 1:51.48 | NR |
53 | 3 | 2 | Roberts, WesleyWesley Roberts | Cookøyene | 1:51.67 | NR |
54 | 5 | 0 | Frankel, TomerTomer Frankel | Israel | 1:51.80 | |
55 | 4 | 0 | An Ting-yao | Kinesisk Taipei | 1:52.09 | |
56 | 3 | 8 | Sobers, AlexAlex Sobers | Barbados | 1:52.50 | |
57 | 2 | 2 | Marquet, MathieuMathieu Marquet | Mauritius | 1:53.18 | NR |
58 | 3 | 6 | Cheung, KentKent Cheung | Hongkong | 1:54.58 | |
59 | 2 | 5 | Seghers, SamSam Seghers | Papua Ny-Guinea | 1:54.87 | |
60 | 2 | 4 | Skinner, XanderXander Skinner | Namibia | 1:54.99 | NR |
61 | 2 | 6 | Lin Sizhuang | Macao | 1:55.12 | NR |
62 | 3 | 0 | Mascoll-Gomes, NoahNoah Mascoll-Gomes | Antigua og Barbuda | 1:55.32 | |
63 | 2 | 3 | Lowe, MatthewMatthew Lowe | Bahamas | 1:55.71 | |
64 | 3 | 9 | Revishvili, IrakliIrakli Revishvili | Georgia | 1:56.51 | |
65 | 1 | 6 | Meça, KlavioKlavio Meça | Albania | 1:57.23 | |
66 | 1 | 4 | Al-Khulaifi, YacobYacob Al-Khulaifi | Qatar | 1:58.32 | NR |
67 | 2 | 8 | Rasolonjatovo, HeriniavoHeriniavo Rasolonjatovo | Madagaskar | 2:01.00 | NR |
68 | 2 | 1 | Alfonso, DuranDuran Alfonso | Honduras | 2:01.07 | |
2 | 7 | Gargović, AdoAdo Gargović | Montenegro | |||
70 | 1 | 5 | Hoffman, DeanDean Hoffman | Seychellene | 2:02.62 | |
71 | 2 | 9 | Keane, NoelNoel Keane | Palau | 2:06.03 | NR |
72 | 2 | 0 | Poppe, TannerTanner Poppe | Guam | 2:11.27 | |
73 | 1 | 3 | Panuve, TongliTongli Panuve | Tonga | 2:12.61 | NR |
75 | 1 | 2 | Al-Tarmoom, RashedRashed Al-Tarmoom | Suspenderte medlemsforbund | DNS | |
7 | 5 | le Clos, ChadChad le Clos | Sør-Afrika |
Semifinaler
Semifinalene ble holdt den 24. juli klokken 18:42.[4]
Semifinale 1
Plassering | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | James Guy | Storbritannia | 1:45.18 | Q |
2 | 5 | Townley Haas | USA | 1:45.43 | Q |
3 | 6 | Dominik Kozma | Ungarn | 1:45.87 | Q |
4 | 1 | Park Tae-hwan | Sør-Korea | 1:46.28 | Q |
5 | 3 | Kacper Majchrzak | Polen | 1:46.40 | |
6 | 2 | Danas Rapšys | Litauen | 1:46.56 | NR |
7 | 7 | Velimir Stjepanović | Serbia | 1:46.82 | |
8 | 8 | Marwan El-Kamash | Egypt | 1:47.41 |
Semifinale 2
Plassering | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | Duncan Scott | Storbritannia | 1:45.16 | Q |
2 | 4 | Sun Yang | Kina | 1:45.24 | Q |
3 | 3 | Aleksandr Krasnykh | Russland | 1:45.47 | Q |
4 | 5 | Mikhail Dovgalyuk | Russland | 1:45.74 | Q |
5 | 7 | Mack Horton | Australia | 1:46.81 | |
6 | 2 | Blake Pieroni | USA | 1:47.08 | |
7 | 1 | Myles Brown | Sør-Afrika | 1:47.19 | |
8 | 8 | Naito Ehara | Japan | 1:47.36 |
Finale
Finalen ble holdt den 25. juli klokken 17:32.[5]
Plassering | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 3 | Sun Yang | Kina | 1:44.39 | AS |
02 | 6 | Townley Haas | USA | 1:45.04 | |
03 | 2 | Aleksandr Krasnykh | Russland | 1:45.23 | |
4 | 4 | Duncan Scott | Storbritannia | 1:45.27 | |
5 | 5 | James Guy | Storbritannia | 1:45.36 | |
6 | 1 | Dominik Kozma | Ungarn | 1:45.54 | NR |
7 | 7 | Mikhail Dovgalyuk | Russland | 1:46.02 | |
8 | 8 | Park Tae-hwan | Sør-Korea | 1:47.11 |
Referanser
- ^ Program Arkivert 28. juli 2017 hos Wayback Machine.
- ^ «Startliste». Arkivert fra originalen 30. oktober 2017. Besøkt 26. juli 2017.
- ^ «Heats results». Arkivert fra originalen 27. juli 2017. Besøkt 29. juli 2017.
- ^ «Semifinaleresultater». Arkivert fra originalen 27. juli 2017. Besøkt 29. juli 2017.
- ^ «Finaleresultater». Arkivert fra originalen 28. juli 2017. Besøkt 29. juli 2017.