Maratonsvømming under VM i svømmesport 2019 – 10 km menn
Maratonsvømming under VM i svømmesport 2019 – 10 km menn | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 10 km menn | ||
Arrangement | VM i svømming 2019 | ||
Sted | Gwangju i Sør-Korea | ||
Arena | Yeosu Expo Ocean Park | ||
Dato | 16. juli | ||
Deltakere | 74 | ||
Deltakernasjoner | 47 | ||
Vinnertid | 1.47.55,9 | ||
Medaljevinnere | |||
Florian Wellbrock, Tyskland | |||
Marc-Antoine Olivier, Frankrike | |||
Rob Muffels, Tyskland | |||
Forrige | 2017 | ||
Neste | 2021 |
VM i svømmesport 2019 Gwangju, Sør-Korea | |||
---|---|---|---|
Stuping | |||
Individuelt | |||
1 m | menn | kvinner | |
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Synkron | |||
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Mixed | 3 m | 10 m | |
Lag | |||
Høydestuping | |||
| |||
Maratonsvømming | |||
5 km | menn | kvinner | |
10 km | menn | kvinner | |
25 km | menn | kvinner | |
Lag | lag | ||
Svømming | |||
Fristil | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
Ryggsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Brystsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Butterfly | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Individuell medley | |||
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
Fristafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
4×200 m | menn | kvinner | |
Medleystafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
Synkronsvømming | |||
Solo | teknisk | fri | |
Duett | teknisk | fri | |
Lag | teknisk | fri | |
kombinasjon | |||
Highlight | highlight | ||
Mix duett | teknisk | fri | |
Vannpolo | |||
|
Maratonsvømming under VM i svømmesport 2019 – 10 km menn ble avholdt i Yeosu Expo Ocean Park i Gwangju den 16. juli 2019.
Resultater
Nr. | Utøver | Nasjon | Tid |
---|---|---|---|
01 | Florian Wellbrock | Tyskland | 1:47:55.9 |
02 | Marc-Antoine Olivier | Frankrike | 1:47:56.1 |
03 | Rob Muffels | Tyskland | 1:47:57.4 |
4 | Kristóf Rasovszky | Ungarn | 1:47:59.5 |
5 | Jordan Wilimovsky | USA | 1:48:01.0 |
6 | Gregorio Paltrinieri | Italia | 1:48:01.0 |
7 | Ferry Weertman | Nederland | 1:48:01.9 |
8 | Alberto Martínez | Spania | 1:48:02.2 |
9 | Mario Sanzullo | Italia | 1:48:04.7 |
10 | David Aubry | Frankrike | 1:48:05.1 |
11 | Esteban Enderica Salgado | Ecuador | 1:48:07.3 |
12 | Jack Burnell | Storbritannia | 1:48:09.9 |
13 | Athanasios Kynigakis | Hellas | 1:48:15.4 |
14 | Kai Edwards | Australia | 1:48:16.2 |
15 | Logan Vanhuys | Belgia | 1:48:17.5 |
16 | Matěj Kozubek | Tsjekkia | 1:48:19.1 |
17 | Fan Hau-Li | Canada | 1:48:21.1 |
18 | Tobias Robinson | Storbritannia | 1:48:23.5 |
19 | Kirill Abrosimov | Russland | 1:48:55.9 |
20 | Matan Roditi | Israel | 1:48:59.6 |
21 | Nicholas Sloman | Australia | 1:49:22.7 |
22 | Jevgenij Drattsev | Russland | 1:49:37.4 |
23 | Chad Ho | Sør-Afrika | 1:49:37.9 |
24 | Jon McKay | Canada | 1:49:43.7 |
25 | David Heron | USA | 1:49:57.6 |
26 | Krzysztof Pielowski | Polen | 1:50:02.8 |
27 | Dániel Székelyi | Ungarn | 1:50:11.3 |
28 | Guillem Pujol | Spania | 1:50:11.6 |
29 | An Jiabao | Kina | 1:50:14.0 |
30 | Danie Marais | Sør-Afrika | 1:50:14.2 |
31 | David Castro | Ecuador | 1:50:14.4 |
32 | Phillip Seidler | Namibia | 1:50:14.4 |
33 | Allan do Carmo | Brasil | 1:50:14.7 |
34 | Victor Johansson | Sverige | 1:50:14.8 |
35 | Victor Colonese | Brasil | 1:50:15.2 |
36 | Diego Vera | Venezuela | 1:50:15.6 |
37 | Elliot Sodemann | Sverige | 1:50:16.0 |
38 | Oussama Mellouli | Tunisia | 1:50:21.0 |
39 | Takeshi Toyoda | Japan | 1:50:22.0 |
40 | Santiago Arteta | Argentina | 1:50:24.1 |
41 | Vít Ingeduld | Tsjekkia | 1:50:24.9 |
42 | Rafael Gil | Portugal | 1:50:27.3 |
43 | Yuval Safra | Israel | 1:50:34.2 |
44 | David Brandl | Østerrike | 1:51:26.3 |
45 | Taiki Nonaka | Japan | 1:51:35.3 |
46 | Joaquín Moreno | Argentina | 1:51:45.7 |
47 | Aflah Prawira | Indonesia | 1:52:33.8 |
48 | Tamaš Farkaš | Serbia | 1:52:36.7 |
49 | Tiago Campos | Portugal | 1:52:39.3 |
50 | Arturo Pérez | Mexico | 1:52:42.6 |
51 | Evgenij Pop Acev | Nord-Makedonia | 1:52:43.0 |
52 | Ihor Chervynskyy | Ukraina | 1:52:45.2 |
53 | Park Seok-hyun | Sør-Korea | 1:52:47.6 |
54 | Zhao Junbohang | Kina | 1:52:52.7 |
55 | Wilder Carreno | Venezuela | 1:52:53.5 |
56 | Marwan El-Amrawy | Egypt | 1:54:40.8 |
57 | Fernando Betanzos | Mexico | 1:56:07.9 |
58 | Mathieu Ben Rahou | Marokko | 1:56:07.9 |
59 | Park Jae-hun | Sør-Korea | 1:56:41.4 |
60 | Lev Cherepanov | Kasakhstan | 1:58:04.4 |
61 | William Thorley | Hongkong | 1:59:36.8 |
62 | Rodrigo Caballero | Bolivia | 1:59:41.5 |
63 | Keith Sin | Hongkong | 2:00:21.9 |
64 | Tomáš Peciar | Slovakia | 2:00:24.2 |
65 | Maximiliano Paccot | Uruguay | 2:00:24.5 |
66 | Damien Payet | Seychellene | 2:00:27.6 |
67 | Tanakrit Kittiya | Thailand | 2:00:37.1 |
68 | Sushrut Kapse | India | 2:03:25.9 |
69 | Santiago Reyes | Guatemala | 2:08:27.5 |
70 | Zedheir Torrez | Bolivia | 2:08:27.7 |
71 | Siwat Matangkapong | Thailand | 2:09:32.8 |
72 | Rinel Pius | Estland | 2:09:56.0 |
73 | Cristofer Lanuza | Costa Rica | 2:10:16.8 |
- | Alain Vidot | Seychellene | 9:59:59.8 OTL |
- | Saurabh Sangvekar | India | 9:59:59.9 DNS |
Eksterne lenker
- Resultater