Kortbaneløp på skøyter under Vinter-OL 2002
Kortbaneløp på skøyter under Vinter-OL 2002 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Kortbaneløp | ||
Vertsby | Salt Lake City | ||
Vertsland | USA | ||
Arena(er) | Salt Lake Ice Center | ||
Dato | 13. – 23. februar 2020 | ||
Deltakernasjoner | 24 | ||
Deltakere | 106 | ||
Øvelser | 8 | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
1998 – 2006 |
Under Vinter-OL 2002 i Salt Lake City ble det arrangert åtte øvelser i kortbaneløp på skøyter.
Medaljefordeling
Kortbaneløp på skøyter under Vinter-OL 2002 – Salt Lake City | |||||
---|---|---|---|---|---|
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
1 | Kina (CHN) | 2 | 2 | 3 | 7 |
2 | Sør-Korea (KOR) | 2 | 2 | 0 | 4 |
3 | Canada (CAN) | 2 | 1 | 3 | 6 |
4 | USA (USA) | 1 | 1 | 1 | 3 |
5 | Australia (AUS) | 1 | 0 | 0 | 1 |
6 | Bulgaria (BUL) | 0 | 1 | 1 | 2 |
7 | Italia (ITA) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Totalt | 8 | 8 | 8 | 24 |
Menn
500 m
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
01 | Marc Gagnon | 41,802 | |
02 | Jonathan Guilmette | 41,994 | |
03 | Busty Smith | 42,027 |
1 000 m
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
01 | Steven Bradbury | 1.29,109 | |
02 | Apolo Anton Ohno | 1.30,160 | |
03 | Mathieu Turcotte | 1.30,563 |
1 500 m
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
01 | Apolo Anton Ohno | 2.18,541 | |
02 | Li Jiajun | 2.18,731 | |
03 | Marc Gagnon | 2.18,806 |
5 000 m stafett
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
01 | Éric Bédard Marc Gagnon Jonathan Guilmette François-Louis Tremblay Mathieu Turcotte | 6.51,579 | |
02 | Michele Antonioli Maurizio Carnino Fabio Carta Nicola Franceshcina Nicola Rodigari | 6.56,327 | |
03 | Li Jiajun An Yulong Li Ye Feng Kai Guo Wei | 6.59,633 |
Kvinner
500 m
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
01 | Yang Yang (A) | 44,187 | |
02 | Evgenija Radanova | 44,252 | |
03 | Wang Chunlu | 44,272 |
1 000 m
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
01 | Yang Yang (A) | 1.36,391 | |
02 | Ko Gi-hyun | 1.36,427 | |
03 | Yang Yang (S) | 1.42,320 |
1 500 m
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ko Gi-hyun | 2.31,581 | |
02 | Choi Eun-kyung | 2.31,610 | |
03 | Evgenija Radanova | 2.31,793 |
3 000 m stafett
Plass | Land | Utøver | Tid |
---|---|---|---|
01 | Choi Min-kyung Joo Min-jin Park Hye-won Choi Eun-kyung | 4.12,793 | |
02 | Yang Yang (A) Yang Yang (S) Wang Chunlu Sun Dandan | 4.13,236 | |
03 | Isabelle Charest Marie-Eve Drolet Amelie Goulet-Nadon Alanna Kraus, Tania Vicent | 4.15,738 |
Eksterne lenker
- (en) Short Track Speed Skating at the 2002 Salt Lake City Winter Games Arkivert 3. juli 2009 hos Wayback Machine. på Sports-reference.com/olympics
Autoritetsdata