Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1952
Zwemmen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1952 in Helsinki.
Heren
100 m vrije slag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Clarke Scholes | USA | 57.4 |
2 | Hiroshi Suzuki | JPN | 57.4 |
3 | Göran Larsson | SWE | 58.2 |
4 | Toru Goto | JPN | 58.5 |
5 | Géza Kádas | HUN | 58.6 |
6 | Rex Aubrey | AUS | 58.7 |
7 | Aldo Eminente | FRA | 58.7 |
8 | Ronald Gora | USA | 58.8 |
Clarke Scholes zwom een OR in de halve finales, tijd 57.1 s.
400 m vrije slag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Jean Boiteux | FRA | OR 4:30.7 |
2 | Ford Konno | USA | 4:31.3 |
3 | Per-Olof Östrand | SWE | 4:35.2 |
4 | Peter Duncan | RSA | 4:37.9 |
5 | John Wardrop | GBR | 4:39.9 |
6 | Wayne Moore | USA | 4:40.1 |
7 | James McLane | USA | 4:40.3 |
8 | Hironashin Furuhashi | JPN | 4:42.1 |
1500 m vrije slag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Ford Konno | USA | OR 18:30.3 |
2 | Shiro Hashizume | JPN | 18:41.4 |
3 | Tetsuo Okamoto | BRA | 18:51.3 |
4 | James McLane | USA | 18:51.5 |
5 | Joseph Bernardo | FRA | 18:59.1 |
6 | Yasuo Kitamura | JPN | 19:00.4 |
7 | Peter Duncan | RSA | 19:12.1 |
8 | John Marshall | AUS | 19:53.4 |
100 m rugslag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Yoshinobu Oyakawa | USA | OR 1:05.4 |
2 | Gilbert Bozon | FRA | 1:06.2 |
3 | Jack Taylor | USA | 1:06.4 |
4 | Allen Stack | USA | 1:07.6 |
5 | Pedro Galvão | ARG | 1:07.7 |
6 | Robert Wardrop | GBR | 1:07.8 |
7 | Boris Škanata | YUG | 1:08.1 |
8 | Nicolaas Meiring | RSA | 1:08.3 |
200 m schoolslag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | John Davies | AUS | OR 2:34.4 |
2 | Bowen Stassforth | USA | 2:34.7 |
3 | Herbert Klein | GER | 2:35.9 |
4 | Nobuyasu Hirayama | JPN | 2:37.4 |
5 | Takayoshi Kajikawa | JPN | 2:38.6 |
6 | Jiro Nagasawa | JPN | 2:39.1 |
7 | Maurice Lusien | FRA | 2:39.8 |
8 | Ludevít Komadel | TCH | 2:40.1 |
4x200 m vrije slag
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Wayne Moore Bill Woolsey Ford Konno James McLane Wally Wolf Donald Sheff Frank Dooley Burwell Jones | USA | OR 8:31.1 |
2 | Hiroshi Suzuki Yoshihiro Hamaguchi Toru Goto Teijiro Tanikawa | JPN | 8:33.5 |
3 | Joseph Bernardo Aldo Eminente Alex Jany Jean Boiteux | FRA | 8:45.9 |
4 | Lars Svantesson Göran Larsson Per-Olof Östrand Olle Johansson Rolf Olander | SWE | 8:46.8 |
5 | László Gyöngyösi György Csordás Géza Kádas Imre Nyéki Gusztáv Kettesi | HUN | 8:52.6 |
6 | Frank Botham Ronald Burns Thomas Welsh John Wardrop | GBR | 8:52.9 |
7 | Graham Johnston Dennis Ford John Durr Peter Duncan | RSA | 8:55.1 |
8 | Federico Zwanck Marcelo Trabucco Pedro Galvão Alfredo Yantorno | ARG | 8:56.9 |
Dames
100 m vrije slag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Katalin Szőke | HUN | 1:06.8 |
2 | Hannie Termeulen | NED | 1:07.0 |
3 | Judit Temes | HUN | 1:07.1 |
4 | Joan Harrison | RSA | 1:07.1 |
5 | Joan Alderson | USA | 1:07.1 |
6 | Irma Schuhmacher | NED | 1:07.3 |
7 | Marilee Stepan | USA | 1:08.0 |
8 | Angela Barnwell | GBR | 1:08.6 |
Judit Temes zwom een OR in de series, tijd 1:05.5 min.
400 m vrije slag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Valéria Gyenge | HUN | OR 5:12.1 |
2 | Éva Novák | HUN | 5:13.7 |
3 | Evelyn Kawamoto | USA | 5:14.6 |
4 | Carolyn Green | USA | 5:16.5 |
5 | Ragnhild Andersen-Hveger | DEN | 5:16.9 |
6 | Éva Székely | HUN | 5:17.9 |
7 | Ana María Schultz | ARG | 5:24.0 |
8 | Greta Andersen | DEN | 5:27.7 |
100 m rugslag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Joan Harrison | RSA | 1:14.3 |
2 | Geertje Wielema | NED | 1:14.5 |
3 | Jean Stewart | NZL | 1:15.8 |
4 | Joke de Korte | NED | 1:15.8 |
5 | Barbara Stark | USA | 1:16.2 |
6 | Gertrud Herrbruck | GER | 1:18.0 |
7 | Margaret McDowell | GBR | 1:18.4 |
— | Ria van der Horst | NED | DQ |
Geertje Wielema zwom een OR in de series, tijd 1:13.8 min.
200 m schoolslag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Éva Székely | HUN | OR 2:51.7 |
2 | Éva Novák | HUN | 2:54.4 |
3 | Helen Gordon | GBR | 2:57.6 |
4 | Klára Killermann | HUN | 2:57.6 |
5 | Jytte Hansen | DEN | 2:57.8 |
6 | Maria Gavrisj | URS | 2:58.9 |
7 | Ulla-Britt Eklund | SWE | 3:01.8 |
8 | Nel Garritsen | NED | 3:02.1 |
4x100 m vrije slag
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Ilona Novák Judit Temes Éva Novák Katalin Szőke Mária Littomeritzky | HUN | WR 4:24.4 |
2 | Irma Schuhmacher Hannie Termeulen Marie-Louise Vaessen Koosje van Voorn | NED | 4:29.0 |
3 | Jacqueline LaVine Marilee Stepan Joan Alderson Evelyn Kawamoto | USA | 4:30.1 |
4 | Rita Larsen Mette Petersen Greta Andersen Ragnhild Andersen-Hveger | DEN | 4:36.2 |
5 | Phyllis Linton Jean Botham Angela Barnwell Lillian Preece | GBR | 4:37.8 |
6 | Marianne Lundquist Anita Andersson Maud Berglund Ingegärd Fredin | SWE | 4:39.0 |
7 | Elisabeth Rechlin Vera Schäferkordt Kati Jansen Gisela Jacob | GER | 4:40.3 |
8 | Gaby Tanguy Maryse Morandini Ginette Jany Josette Arène | FRA | 4:44.1 |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Verenigde Staten | 4 | 2 | 3 | 9 |
2 | Hongarije | 4 | 2 | 1 | 7 |
3 | Frankrijk | 1 | 1 | 1 | 3 |
4 | Australië | 1 | 0 | 0 | 1 |
Zuid-Afrika | 1 | 0 | 0 | 1 | |
6 | Japan | 0 | 3 | 0 | 3 |
Nederland | 0 | 3 | 0 | 3 | |
8 | Zweden | 0 | 0 | 2 | 2 |
9 | Brazilië | 0 | 0 | 1 | 1 |
Duitsland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Nieuw-Zeeland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Groot-Brittannië | 0 | 0 | 1 | 1 | |
totaal | 11 | 11 | 11 | 33 |
Externe links
- (en) Officieel rapport Olympische Zomerspelen 1952