Wereldkampioenschappen biatlon 2012
Wereldkampioenschappen biatlon 2012 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Ruhpolding | ||||||
Jaar | 2012 | ||||||
Data | 1 t/m 11 maart | ||||||
Sport | Biatlon | ||||||
Organisator | IBU | ||||||
Evenementen | 11 | ||||||
Openingsceremonie | 29 februari | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De wereldkampioenschappen biatlon 2012 werden van 1 tot en met 11 maart 2012 gehouden in Ruhpolding.
De resultaten van de wereldkampioenschappen telden ook mee voor de wereldbeker.
Wedstrijdschema
Datum | Tijd | Mannen | Vrouwen |
---|---|---|---|
1 maart | 15:30 | Gemengde estafette | |
3 maart | 12:30 / 15:30 | Sprint | Sprint |
4 maart | 13:15 / 16:00 | Achtervolging | Achtervolging |
6 maart | 15:15 | Individueel | |
7 maart | 15:15 | Individueel | |
9 maart | 15:15 | Estafette | |
10 maart | 15:15 | Estafette | |
11 maart | 13:30 / 16:00 | Massastart | Massastart |
Medailles
Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
20 km individueel | SLO | Jakov Fak | FRA | Simon Fourcade | CZE | Jaroslav Soukup |
10 km sprint | FRA | Martin Fourcade | NOR | Emil Hegle Svendsen | SWE | Carl Johan Bergman |
12,5 km achtervolging | FRA | Martin Fourcade | SWE | Carl Johan Bergman | RUS | Anton Sjipoelin |
15 km massastart | FRA | Martin Fourcade | SWE | Björn Ferry | SWE | Fredrik Lindström |
4×7,5 km estafette | NOR | Ole Einar Bjørndalen Rune Bratsveen Tarjei Bø Emil Hegle Svendsen | FRA | Jean-Guillaume Béatrix Simon Fourcade Alexis Bœuf Martin Fourcade | GER | Simon Schempp Andreas Birnbacher Michael Greis Arnd Peiffer |
Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
15 km individueel | NOR | Tora Berger | FRA | Marie-Laure Brunet | SWE | Helena Ekholm |
7,5 km sprint | GER | Magdalena Neuner | BLR | Darja Domratsjeva | UKR | Vita Semerenko |
10 km achtervolging | BLR | Darja Domratsjeva | GER | Magdalena Neuner | RUS | Olga Viloechina |
12,5 km massastart | NOR | Tora Berger | FRA | Marie-Laure Brunet | FIN | Kaisa Mäkäräinen |
4×6 km estafette | GER | Tina Bachmann Magdalena Neuner Miriam Gössner Andrea Henkel | FRA | Marie-Laure Brunet Sophie Boilley Anaïs Bescond Marie Dorin Habert | NOR | Fanny Horn Elise Ringen Synnøve Solemdal Tora Berger |
Gemengd
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Gemengde estafette | NOR | Tora Berger Synnøve Solemdal Ole Einar Bjørndalen Emil Hegle Svendsen | SLO | Andreja Mali Teja Gregorin Klemen Bauer Jakov Fak | GER | Andrea Henkel Magdalena Neuner Andreas Birnbacher Arnd Peiffer |
Medailleklassement
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Noorwegen | 4 | 1 | 1 | 6 |
2 | Frankrijk | 3 | 5 | 0 | 8 |
3 | Duitsland | 2 | 1 | 2 | 5 |
4 | Slovenië | 1 | 1 | 0 | 2 |
Wit-Rusland | 1 | 1 | 0 | 2 | |
6 | Zweden | 0 | 2 | 3 | 5 |
7 | Rusland | 0 | 0 | 2 | 2 |
8 | Finland | 0 | 0 | 1 | 1 |
Oekraïne | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Tsjechië | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 11 | 11 | 11 | 33 |
Uitslagen
Individueel
20 km mannen | ||||
---|---|---|---|---|
# | Naam | Land | Straf | Tijd |
1 | Jakov Fak | SLO | 0 – 0 – 0 – 1 | 46.48,2 |
2 | Simon Fourcade | FRA | 0 – 0 – 1 – 0 | + 7,0 |
3 | Jaroslav Soukup | CZE | 0 – 1 – 0 – 0 | + 12,3 |
4 | Andreas Birnbacher | GER | 0 – 0 – 0 – 1 | + 13,1 |
5 | Klemen Bauer | SLO | 0 – 0 – 0 – 1 | + 16,6 |
6 | Michal Šlesingr | CZE | 0 – 0 – 1 – 0 | + 25,1 |
7 | Arnd Peiffer | GER | 0 – 0 – 0 – 2 | + 36,5 |
8 | Emil Hegle Svendsen | NOR | 1 – 1 – 0 – 0 | + 49,2 |
9 | Sergej Novikov | BLR | 0 – 0 – 0 – 0 | + 49,8 |
10 | Fredrik Lindström | SWE | 0 – 1 – 0 – 0 | + 52,0 |
15 km vrouwen | ||||
---|---|---|---|---|
# | Naam | Land | Straf | Tijd |
1 | Tora Berger | NOR | 1 – 0 – 0 – 0 | 42.30,0 |
2 | Marie-Laure Brunet | FRA | 0 – 0 – 0 – 1 | + 56,4 |
3 | Helena Ekholm | SWE | 1 – 0 – 0 – 0 | + 1.11,1 |
4 | Marie Dorin Habert | FRA | 0 – 1 – 0 – 0 | + 1.14,7 |
5 | Susan Dunklee | USA | 0 – 1 – 0 – 0 | + 1.18,2 |
6 | Olga Zajtseva | RUS | 0 – 1 – 1 – 0 | + 1.26,1 |
7 | Svetlana Sleptsova | RUS | 0 – 0 – 1 – 0 | + 2.01,0 |
8 | Olga Viloechina | RUS | 2 – 0 – 0 – 0 | + 2.12,2 |
9 | Michela Ponza | ITA | 0 – 0 – 0 – 0 | + 2.13,7 |
10 | Anastasiya Kuzmina | SVK | 1 – 0 – 1 – 1 | + 2.27,8 |
Sprint
10 km mannen | ||||
---|---|---|---|---|
# | Naam | Land | Straf | Tijd |
1 | Martin Fourcade | FRA | 1 – 1 | 24.18,6 |
2 | Emil Hegle Svendsen | NOR | 1 – 1 | + 15,1 |
3 | Carl Johan Bergman | SWE | 0 – 0 | + 17,7 |
4 | Daniel Mesotitsch | AUT | 0 – 0 | + 27,1 |
5 | Simon Fourcade | FRA | 2 – 0 | + 35,4 |
6 | Fredrik Lindström | SWE | 0 – 1 | + 35,6 |
7 | Björn Ferry | SWE | 0 – 0 | + 41,9 |
8 | Markus Windisch | ITA | 0 – 0 | + 45,9 |
9 | Alexis Bœuf | FRA | 1 – 1 | + 58,6 |
10 | Tim Burke | USA | 0 – 1 | + 58,8 |
7,5 km vrouwen | ||||
---|---|---|---|---|
# | Naam | Land | Straf | Tijd |
1 | Magdalena Neuner | GER | 0 – 0 | 21.07,0 |
2 | Darja Domratsjeva | BLR | 0 – 0 | + 15,2 |
3 | Vita Semerenko | UKR | 0 – 0 | + 37,6 |
4 | Helena Ekholm | SWE | 0 – 0 | + 44,9 |
5 | Marie-Laure Brunet | FRA | 0 – 0 | + 46,7 |
6 | Tora Berger | NOR | 0 – 1 | + 52,4 |
7 | Svetlana Sleptsova | RUS | 0 – 0 | + 1.03,5 |
8 | Olga Viloechina | RUS | 0 – 0 | + 1.05,3 |
9 | Marie Dorin Habert | FRA | 0 – 1 | + 1.13,5 |
10 | Anastasiya Kuzmina | SVK | 1 – 1 | + 1.19,8 |
Achtervolging
12,5 km mannen | ||||
---|---|---|---|---|
# | Naam | Land | Straf | Tijd |
1 | Martin Fourcade | FRA | 1 – 1 – 0 – 2 | 33.39,4 |
2 | Carl Johan Bergman | SWE | 0 – 1 – 1 – 0 | + 5,2 |
3 | Anton Sjipoelin | RUS | 1 – 0 – 0 – 0 | + 22,1 |
4 | Daniel Mesotitsch | AUT | 0 – 0 – 1 – 1 | + 28,4 |
5 | Emil Hegle Svendsen | NOR | 1 – 1 – 0 – 2 | + 45,4 |
6 | Simon Fourcade | FRA | 1 – 1 – 0 – 1 | + 53,0 |
7 | Tarjei Bø | NOR | 2 – 0 – 0 – 1 | + 59,3 |
8 | Jakov Fak | SLO | 0 – 0 – 1 – 2 | + 1.06,2 |
9 | Simon Schempp | GER | 0 – 2 – 0 – 0 | + 1.06,7 |
10 | Fredrik Lindström | SWE | 1 – 3 – 0 – 0 | + 1.11,5 |
10 km vrouwen | ||||
---|---|---|---|---|
# | Naam | Land | Straf | Tijd |
1 | Darja Domratsjeva | BLR | 0 – 1 – 1 – 0 | 29.39,6 |
2 | Magdalena Neuner | GER | 0 – 1 – 0 – 2 | + 25,1 |
3 | Olga Viloechina | RUS | 0 – 0 – 1 – 0 | + 1.15,4 |
4 | Tora Berger | NOR | 1 – 0 – 1 – 1 | + 1.25,8 |
5 | Helena Ekholm | SWE | 1 – 0 – 1 – 0 | + 1.28,3 |
6 | Marie-Laure Brunet | FRA | 0 – 0 – 1 – 1 | + 1.31,1 |
7 | Olga Zajtseva | RUS | 0 – 0 – 1 – 0 | + 1.58,6 |
8 | Vita Semerenko | UKR | 1 – 0 – 1 – 1 | + 2.05,7 |
9 | Marie Dorin Habert | FRA | 1 – 0 – 0 – 0 | + 2.18,3 |
10 | Anna Maria Nilsson | SWE | 0 – 0 – 0 – 0 | + 2.22,3 |
Massastart
15 km mannen | ||||
---|---|---|---|---|
# | Naam | Land | Straf | Tijd |
1 | Martin Fourcade | FRA | 0 – 1 – 1 – 0 | 38.25,4 |
2 | Björn Ferry | SWE | 0 – 0 – 0 – 0 | + 3,0 |
3 | Fredrik Lindström | SWE | 0 – 1 – 1 – 0 | + 3,4 |
4 | Andreas Birnbacher | GER | 0 – 0 – 0 – 1 | + 4,6 |
5 | Simon Fourcade | FRA | 1 – 0 – 1 – 0 | + 9,8 |
6 | Carl Johan Bergman | SWE | 0 – 0 – 1 – 0 | + 13,6 |
7 | Arnd Peiffer | GER | 0 – 0 – 1 – 1 | + 20,3 |
8 | Ole Einar Bjørndalen | NOR | 0 – 0 – 1 – 1 | + 24,0 |
9 | Jevgeni Garanitsjev | RUS | 0 – 0 – 0 – 1 | + 26,8 |
10 | Jevgeni Oestjoegov | RUS | 2 – 0 – 0 – 0 | + 34,4 |
12,5 km vrouwen | ||||
---|---|---|---|---|
# | Naam | Land | Straf | Tijd |
1 | Tora Berger | NOR | 0 – 0 – 1 – 0 | 35.41,6 |
2 | Marie-Laure Brunet | FRA | 0 – 0 – 0 – 1 | + 8,1 |
3 | Kaisa Mäkäräinen | FIN | 0 – 0 – 0 – 1 | + 12,7 |
4 | Tina Bachmann | GER | 0 – 1 – 0 – 1 | + 42,4 |
5 | Darja Domratsjeva | BLR | 1 – 0 – 2 – 2 | + 55,6 |
6 | Marie Dorin Habert | FRA | 0 – 0 – 1 – 0 | + 58,9 |
7 | Vita Semerenko | UKR | 0 – 1 – 0 – 0 | + 1.00,0 |
8 | Anastasiya Kuzmina | SVK | 1 – 1 – 0 – 1 | + 1.01,9 |
9 | Weronika Nowakowska-Ziemniak | POL | 0 – 0 – 1 – 1 | + 1.03,3 |
10 | Magdalena Neuner | GER | 1 – 1 – 1 – 3 | + 1.10,4 |
Estafette
4×7,5 km mannen | ||||
---|---|---|---|---|
# | Naam | Land | Straf | Tijd |
1 | Ole Einar Bjørndalen Rune Bratsveen Tarjei Bø Emil Hegle Svendsen | NOR | 0+0 – 1+3 0+1 – 0+2 0+1 – 0+1 0+0 – 0+0 | 1:17.26,8 |
2 | Jean-Guillaume Béatrix Simon Fourcade Alexis Bœuf Martin Fourcade | FRA | 0+1 – 0+1 0+1 – 0+1 0+1 – 0+0 0+2 – 0+3 | + 27,9 |
3 | Simon Schempp Andreas Birnbacher Michael Greis Arnd Peiffer | GER | 0+0 – 0+1 0+1 – 0+3 0+2 – 0+0 0+1 – 0+2 | + 53,0 |
4 | Christian De Lorenzi Markus Windisch Dominik Windisch Lukas Hofer | ITA | 0+2 – 0+1 0+1 – 0+2 0+2 – 0+1 0+0 – 0+1 | + 1.28,9 |
5 | Simon Eder Christoph Sumann Daniel Mesotitsch Dominik Landertinger | AUT | 0+0 – 0+0 0+1 – 0+0 0+0 – 0+0 0+0 – 0+2 | + 1.38,9 |
6 | Anton Sjipoelin Andrej Makovejev Jevgeni Garanitsjev Dmitri Malysjko | RUS | 0+1 – 0+1 0+1 – 0+1 0+2 – 1+3 0+3 – 0+0 | + 1.44,1 |
7 | Ivan Joller Benjamin Weger Claudio Böckli Simon Hallenbarter | SUI | 0+2 – 0+2 0+2 – 0+0 0+3 – 0+3 0+0 – 0+1 | + 2.00,4 |
8 | Sergij Semenov Sergij Sednev Roman Pryma Andrij Deryzemlja | UKR | 0+0 – 0+0 0+0 – 0+3 0+1 – 0+2 0+1 – 0+2 | + 2.26,8 |
9 | Michal Šlesingr Zdeněk Vítek Jaroslav Soukup Ondřej Moravec | CZE | 0+1 – 0+2 0+0 – 3+3 0+0 – 0+1 0+1 – 0+1 | + 2.48,2 |
10 | Lowell Bailey Jay Hakkinen Tim Burke Leif Nordgren | USA | 0+0 – 0+1 0+3 – 0+3 0+2 – 0+2 0+0 – 0+3 | + 3.06,1 |
4×6 km vrouwen | ||||
---|---|---|---|---|
# | Naam | Land | Straf | Tijd |
1 | Tina Bachmann Magdalena Neuner Miriam Gössner Andrea Henkel | GER | 0+1 – 0+0 0+3 – 1+3 0+2 – 0+1 0+0 – 0+0 | 1:09.33,0 |
2 | Marie-Laure Brunet Sophie Boilley Anaïs Bescond Marie Dorin Habert | FRA | 0+1 – 0+0 0+1 – 0+0 0+1 – 0+2 0+1 – 0+1 | + 28,5 |
3 | Fanny Horn Elise Ringen Synnøve Solemdal Tora Berger | NOR | 0+1 – 0+3 0+1 – 0+2 0+1 – 0+3 0+1 – 0+0 | + 39,5 |
4 | Nadezjda Skardino Ljoedmila Kalintsjik Nastassia Doebarezava Darja Domratsjeva | BLR | 0+0 – 0+2 0+0 – 0+0 0+1 – 0+3 0+0 – 0+0 | + 41,2 |
5 | Jenny Jonsson Anna Maria Nilsson Anna-Karin Strömstedt Helena Ekholm | SWE | 0+0 – 0+0 0+1 – 0+1 0+1 – 0+1 0+1 – 0+0 | + 1.05,2 |
6 | Natalja Boerdyga Valj Semerenko Vita Semerenko Olena Pidhroesjna | UKR | 0+1 – 0+3 0+0 – 0+2 0+0 – 0+0 0+2 – 0+0 | + 1.20,5 |
7 | Svetlana Sleptsova Olga Zajtseva Anna Bogali-Titovets Olga Viloechina | RUS | 0+2 – 0+1 0+1 – 0+1 0+0 – 0+3 0+2 – 0+1 | + 1.34,0 |
8 | Jana Gereková Anastasiya Kuzmina Martina Chrapánová Paulina Fialková | SVK | 0+0 – 0+0 0+0 – 0+2 0+0 – 0+1 0+0 – 1+3 | + 3.11,1 |
9 | Krystyna Pałka Weronika Nowakowska-Ziemniak Magdalena Gwizdoń Agnieszka Cyl | POL | 0+1 – 0+1 0+1 – 0+2 0+0 – 1+3 0+2 – 0+2 | + 3.46,7 |
10 | Veronika Vítková Barbora Tomešová Veronika Zvařičová Jitka Landová | CZE | 0+1 – 0+2 0+2 – 0+3 0+1 – 0+2 0+0 – 0+1 | + 3.50,8 |
Gemengde estafette
2×6 km vrouwen + 2×7,5 km mannen | ||||
---|---|---|---|---|
# | Naam | Land | Straf | Tijd |
1 | Tora Berger Synnøve Solemdal Ole Einar Bjørndalen[1] Emil Hegle Svendsen | NOR | 0+0 – 0+0 0+1 – 0+3 0+2 – 1+3 0+0 – 0+2 | 1:12.29,3 |
2 | Andreja Mali Teja Gregorin Klemen Bauer Jakov Fak | SLO | 0+1 – 0+0 0+1 – 0+0 0+3 – 0+2 0+0 – 0+0 | + 20,2 |
3 | Andrea Henkel Magdalena Neuner Andreas Birnbacher Arnd Peiffer | GER | 0+2 – 0+1 0+1 – 0+2 0+0 – 0+0 0+1 – 1+3 | + 32,8 |
4 | Anna Maria Nilsson Helena Ekholm Björn Ferry Fredrik Lindström | SWE | 0+1 – 0+2 0+0 – 0+0 0+2 – 0+1 0+1 – 0+2 | + 1.00,0 |
5 | Olga Viloechina Olga Zajtseva Dmitri Malysjko Anton Sjipoelin | RUS | 0+0 – 0+0 0+0 – 0+2 0+1 – 0+1 0+1 – 0+0 | + 1.27,7 |
6 | Nadezjda Skardino Darja Domratsjeva Sergej Novikov Jevgeni Abramenko | BLR | 0+0 – 0+1 0+2 – 0+2 0+0 – 0+0 0+1 – 0+1 | + 1.52,9 |
7 | Jana Gereková Anastasiya Kuzmina Matej Kazár Dušan Šimočko | SVK | 0+0 – 0+2 0+2 – 0+1 0+3 – 0+1 0+1 – 0+0 | + 1.56,3 |
8 | Veronika Vitková Barbora Tomešová Ondřej Moravec Michal Šlesingr | CZE | 0+2 – 0+1 0+2 – 0+0 0+3 – 0+3 0+1 – 0+2 | + 1.56,4 |
9 | Michela Ponza Katja Haller Markus Windisch Lukas Hofer | ITA | 0+1 – 0+0 0+1 – 0+0 0+3 – 0+2 0+1 – 0+0 | + 1.57,1 |
10 | Elisa Gasparin Selina Gasparin Benjamin Weger Simon Hallenbarter | SUI | 0+1 – 0+1 0+1 – 0+2 0+2 – 0+2 0+2 – 0+0 | + 2.25,6 |
Externe link
- (de) Officiële website
Bronnen, noten en/of referenties
|