Noorse kampioenschappen schaatsen sprint mannen
Het Noors kampioenschap schaatsen sprint mannen is een jaarlijks verreden schaatstoernooi. Het toernooi wordt meestal als kwalificatietoernooi gebruikt voor het WK Sprint van datzelfde seizoen.
Het kampioenschap werd voor het eerst in 1970 verreden, hetzelfde jaar waarin de WK Sprint voor mannen het licht zag. Tijdens het toernooi wordt er een sprintvierkamp verreden, op de eerste dag een 500 en 1000 meter en op de tweede dag dezelfde afstanden nogmaals. Tot en met 1986 was de winnaar degene met drie afstandsoverwinningen of met het laagste puntentotaal, vanaf 1987 wordt het klassement enkel opgemaakt aan de hand van het puntentotaal en is het aantal afstandsoverwinningen niet van belang voor de eindklassering.
Medaillewinnaars eindklassement
Het overzicht geeft alle medaillewinnaars sinds 1970, zoals officieel erkend door de Noorse schaatsbond.
Jaar | Plaats | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|---|
Nationaal kampioen: winnaar van drie van de vier afstanden, anders degene met het minste puntentotaal.[1] | ||||
1970 | Trondheim | Magne Thomassen | Dag Fornæss | Ivar Eriksen |
1971 | Gjøvik | Magne Thomassen | Ivar Eriksen | Per Bjørang |
1972 | Hamar | Per Bjørang | Roar Grønvold | Lasse Efskind |
1973 | Kongsberg | Lasse Efskind | Per Bjørang | Ole Christian Iversen |
1974 | Trondheim | Per Bjørang | Ole Christian Iversen | Jan Egil Storholt |
1975 | Eidsvoll | Jørn Didriksen | Ole Christian Iversen | Dagfinn Hagen |
1976 | Skien | Kay Arne Stenshjemmet | Jan Egil Storholt | Terje Andersen |
1977 | Tynset | Kai Arne Engelstad | Jan Egil Storholt | Kay Arne Stenshjemmet |
1978 | Oslo | Frode Rønning | Kai Arne Engelstad | Terje Andersen |
1979 | Jevnaker | Frode Rønning | Kai Arne Engelstad | Jarle Pedersen |
1980 | Verdal | Frode Rønning | Kay Arne Stenshjemmet | Jan Egil Storholt |
1981 | Larvik | Frode Rønning | Jan Egil Storholt | Kai Arne Engelstad |
1982 | Stjørdal | Frode Rønning | Rolf Falk-Larssen | Kai Arne Engelstad |
1983 | Røros | Kai Arne Engelstad | Frode Rønning | Olav Marchini |
1984 | Verdal | Kai Arne Engelstad | Olav Marchini | Jarle Pedersen |
1985 | Harstad | Frode Rønning | Kai Arne Engelstad | Bjørn Hagen |
1986 | Trondheim | Frode Rønning | Ingemar Bredeli | Bjørn Hagen |
Nationaal kampioen: degene met het minste puntentotaal.[1] | ||||
1987 | Hamar | Frode Rønning | Rolf Falk-Larssen | Bjørn Nyland |
1988 | Oslo | Bjørn Hagen | Ingemar Bredeli | Arne Nicander Nilsen |
1989 | Oslo | Frode Rønning | Roger Strøm | Ådne Søndrål |
1990 | Skien | Roger Strøm | Ingemar Bredeli | Grunde Njøs |
1991 | Tromsø | Roger Strøm | Grunde Njøs | Ingemar Bredeli |
1992 | Hønefoss | Grunde Njøs | Ingemar Bredeli | Bjørn Egil Lundgrenn |
1993 | Trondheim | Roger Strøm | Grunde Njøs | Ingemar Bredeli |
1994 | Hundorp | Roger Strøm | Grunde Njøs | Thor-André Pedersen |
1995 | Harstad | Roger Strøm | Thor-André Pedersen | Bjørn Egil Lundgrenn |
1996 | Gol | Roger Strøm | Ådne Søndrål | Thor-André Pedersen |
1997 | Geithus | Roger Strøm | Thor-André Pedersen | Petter Andersen |
1998 | Larvik | Ådne Søndrål | Grunde Njøs | Roger Strøm |
1999 | Hamar | Grunde Njøs | Pål Gravem | Thor-André Pedersen |
2000 | Geithus | Pål Gravem | Roger Strøm | Stian Haugsrud |
2001 | Savalen | Pål Gravem | Rune Stordal | Trond Arne Tørset |
2002 | Tønsberg | Pål Gravem | Grunde Njøs | Rune Stordal |
2003 | Tromsø | Rune Stordal | Even Wetten | Pål Gravem |
2004 | Asker | Rune Stordal | Kjetil Johansen Amundrud | Henrik Christiansen |
2005 | Trodnheim | Mikael Flygind Larsen | Morten Stordal | Frode Bartholdsen |
2006 | Asker | Even Wetten | Mikael Flygind Larsen | Morten Stordal |
2007 | Bergen | Dag Erik Kleven | Eirik Lunde Pedersen | Frode Bartholdsen |
2008 | Bjugn | Dag Erik Kleven | Mikael Flygind Larsen | Øyvind Andreassen |
2009 | Oslo | Christoffer Fagerli Rukke | Øyvind Andreassen | Espen Aarnes Hvammen |
2010 | Hamar | Håvard Bøkko | Dag Erik Kleven | Espen Aarnes Hvammen |
2011 | Arendal | Christoffer Fagerli Rukke | Espen Aarnes Hvammen | Mats Roger Jensen |
2012 | Asker | Håvard Holmefjord Lorentzen | Mikael Flygind Larsen | Christoffer Fagerli Rukke |
2013 | Bergen | Christoffer Fagerli Rukke | Håvard Holmefjord Lorentzen | Even Johansen |
2014 | Gol | Håvard Holmefjord Lorentzen | Espen Aarnes Hvammen | Christoffer Fagerli Rukke |
2015 | Drammen | Håvard Holmefjord Lorentzen | Christoffer Fagerli Rukke | Johann Jørgen Sæves |
2016 | Hol | Håvard Bøkko | Christoffer Fagerli Rukke | Simen Spieler Nilsen |
2017 | Hamar | Håvard Holmefjord Lorentzen | Espen Aarnes Hvammen | Henrik Fagerli Rukke |
2018 | Bjugn | Håvard Holmefjord Lorentzen | Henrik Fagerli Rukke | Odin By Farstad |
2019 | Gol | Håvard Holmefjord Lorentzen | Henrik Fagerli Rukke | Bjørn Magnussen |
Medailleklassement
Bijgewerkt tot en met kampioenschap van 2019
Naam | 1 | 2 | 3 | Totaal |
---|---|---|---|---|
Frode Rønning | 9 | 1 | 0 | 10 |
Roger Strøm | 7 | 2 | 1 | 10 |
Håvard Holmefjord Lorentzen | 6 | 1 | 0 | 7 |
Kai Arne Engelstad | 3 | 3 | 2 | 8 |
Christoffer Fagerli Rukke | 3 | 2 | 2 | 7 |
Pål Gravem | 3 | 1 | 1 | 5 |
Grunde Njøs | 2 | 5 | 1 | 8 |
Per Bjørang | 2 | 1 | 1 | 4 |
Rune Stordal | 2 | 1 | 1 | 4 |
Dag Erik Kleven | 2 | 1 | 0 | 3 |
Håvard Bøkko | 2 | 0 | 0 | 2 |
Magne Thomassen | 2 | 0 | 0 | 2 |
Mikael Flygind Larsen | 1 | 3 | 0 | 4 |
Ådne Søndrål | 1 | 1 | 1 | 3 |
Kay Arne Stenshjemmet | 1 | 1 | 1 | 3 |
Even Wetten | 1 | 1 | 0 | 2 |
Bjørn Hagen | 1 | 0 | 2 | 3 |
Lasse Efskind | 1 | 0 | 1 | 2 |
Jørn Didriksen | 1 | 0 | 0 | 1 |
Ingemar Bredeli | 0 | 4 | 2 | 6 |
Espen Aarnes Hvammen | 0 | 3 | 2 | 5 |
Jan Egil Storholt | 0 | 3 | 2 | 5 |
Thor-André Pedersen | 0 | 2 | 3 | 5 |
Ole Christian Iversen | 0 | 2 | 1 | 3 |
Henrik Fagerli Rukke | 0 | 2 | 1 | 3 |
Rolf Falk-Larssen | 0 | 2 | 0 | 2 |
Øyvind Andreassen | 0 | 1 | 1 | 2 |
Ivar Eriksen | 0 | 1 | 1 | 2 |
Olav Marchini | 0 | 1 | 1 | 2 |
Morten Stordal | 0 | 1 | 1 | 2 |
Kjetil Johansen Amundrud | 0 | 1 | 0 | 1 |
Dag Fornæss | 0 | 1 | 0 | 1 |
Roar Grønvold | 0 | 1 | 0 | 1 |
Eirik Lunde Pedersen | 0 | 1 | 0 | 1 |
Terje Andersen | 0 | 0 | 2 | 2 |
Frode Bartholdsen | 0 | 0 | 2 | 2 |
Bjørn Egil Lundgrenn | 0 | 0 | 2 | 2 |
Jarle Pedersen | 0 | 0 | 2 | 2 |
Petter Andersen | 0 | 0 | 1 | 1 |
Henrik Christiansen | 0 | 0 | 1 | 1 |
Odin By Farstad | 0 | 0 | 1 | 1 |
Dagfinn Hagen | 0 | 0 | 1 | 1 |
Stian Haugsrud | 0 | 0 | 1 | 1 |
Mats Roger Jensen | 0 | 0 | 1 | 1 |
Even Johansen | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bjørn Magnussen | 0 | 0 | 1 | 1 |
Arne Nicander Nilsen | 0 | 0 | 1 | 1 |
Simen Spieler Nilsen | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bjørn Nyland | 0 | 0 | 1 | 1 |
Johann Jørgen Sæves | 0 | 0 | 1 | 1 |
Trond Arne Tørset | 0 | 0 | 1 | 1 |
Locaties
Bijgewerkt tot en met kampioenschap van 2019
Plaats | aantal |
Hamar | 5 |
Trondheim | 5 |
Oslo | 4 |
Asker | 3 |
Gol | 3 |
Bergen | 2 |
Bjugn | 2 |
Geithus | 2 |
Harstad | 2 |
Larvik | 2 |
Skien | 2 |
Tromsø | 2 |
Verdal | 2 |
Arendal | 1 |
Drammen | 1 |
Eidsvoll | 1 |
Gjøvik | 1 |
Hol | 1 |
Hønefoss | 1 |
Hundorp | 1 |
Jevnaker | 1 |
Kongsberg | 1 |
Røros | 1 |
Savalen | 1 |
Stjørdal | 1 |
Tønsberg | 1 |
Tynset | 1 |
Bronnen, noten en/of referenties
|