Nagy-Britannia az olaszországi Torinóban megrendezett 2006. évi téli olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 9 sportágban 39 sportoló képviselte, akik összesen 1 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
2 Ezüst | Rudman, ShelleyShelley Rudman | Szkeleton | Női |
Alpesisí
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Alain Baxter | Műlesiklás | 54,93 | 20. | 51,22 | 18. | 1:46,15 | 16. |
Noel Baxter | 56,07 | 29. | 51,15 | 15. | 1:47,22 | 20. |
Roger Cruickshank | Lesiklás | | 1:54,65 | 37. |
Szuperóriás-műlesiklás | | 1:34,87 | 37. |
James Leuzinger | Műlesiklás | nem ért célba | kiesett |
Finlay Mickel | Lesiklás | | 1:51,48 | 25. |
Szuperóriás-műlesiklás | | 1:32,10 | 22.* |
Versenyző | Versenyszám | Lesiklás | Műlesiklás | Összesítés |
1. futam | 2. futam | Össz. |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Noel Baxter | Összetett | 1:42,26 | 36. | 45,64 | 12. | 44,89 | 10. | 1:30,53 | 10. | 3:12,79 | 14. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Műlesiklás | Lesiklás | Összesítés |
1. futam | 2. futam | Össz. |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Chemmy Alcott | Összetett | kizárták | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Biatlon
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Lövőhiba | Időeredmény | Helyezés |
Tom Clemens | 10 km sprint | 4 (2+2) | 31:05,0 | 77. |
20 km egyéni | 4 (0+1+1+2) | 1:01:43,9 | 57. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Lövőhiba | Időeredmény | Helyezés |
Emma Fowler | 7,5 km sprint | 1 (0+1) | 26:22,9 | 67. |
15 km egyéni | 7 (0+3+1+3) | 1:03:38,9 | 78. |
Bob
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Lee Johnston Dan Humphries | Kettes | 56,22 | 15. | 55,84 | 7.* | 57,20 | 21. | 57,08 | 13.* | 3:46,34 | 15. |
Lee Johnston Martin Wright Karl Johnston Dan Humphries | Négyes | 56,06 | 17. | 56,07 | 15. | 55,93 | 19. | 55,32 | 8. | 3:43,38 | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Nicola Minichiello Jackie Davies | Kettes | 57,78 | 8. | 57,49 | 1. | 58,41 | 9. | 58,48 | 10. | 3:52,16 | 9. |
* - egy másik csapattal azonos eredményt ért el
Curling
Férfi
- David Murdoch
- Ewan McDonald
- Warwick Smith
- Euan Byers
- Craig Wilson
Eredmények
Csoportkör
| Bejutott az elődöntőbe |
| Kiesett |
Nemzet | Szkip | Gy | V | P+ | P- | Gy end | V end | D end | Saját rabolt endek | Lökés % |
Finnország | Markku Uusipaavalniemi | 7 | 2 | 53 | 40 | 32 | 31 | 23 | 9 | 78% |
Kanada | Brad Gushue | 6 | 3 | 66 | 46 | 47 | 31 | 9 | 23 | 80% |
Egyesült Államok | Pete Fenson | 6 | 3 | 66 | 47 | 36 | 33 | 16 | 13 | 80% |
Nagy-Britannia | David Murdoch | 6 | 3 | 59 | 49 | 36 | 31 | 17 | 12 | 81% |
Norvégia | Pål Trulsen | 5 | 4 | 57 | 47 | 33 | 32 | 17 | 9 | 78% |
Svájc | Ralph Stöckli | 5 | 4 | 56 | 45 | 31 | 34 | 18 | 10 | 76% |
Olaszország | Joël Retornaz | 4 | 5 | 47 | 66 | 37 | 38 | 10 | 7 | 70% |
Németország | Andy Kapp | 3 | 6 | 53 | 55 | 34 | 34 | 17 | 12 | 77% |
Svédország | Peja Lindholm | 3 | 6 | 45 | 68 | 31 | 40 | 12 | 4 | 78% |
Új-Zéland | Sean Becker | 0 | 9 | 37 | 76 | 28 | 41 | 12 | 6 | 69% |
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Olaszország (Retornaz) | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 |
| Nagy-Britannia (Murdoch) | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 7 |
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Murdoch) | 0 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 | X | 4 |
| Új-Zéland (Becker) | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 5 |
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Kanada (Gushue) | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | X | 9 |
| Nagy-Britannia (Murdoch) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 5 |
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Murdoch) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 6 |
| Norvégia (Trulsen) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 |
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Murdoch) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 7 |
| Németország (Kapp) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 6 |
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svédország (Lindholm) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | X | X | 2 |
| Nagy-Britannia (Murdoch) | 2 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | X | X | X | 8 |
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svájc (Stöckli) | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 5 |
| Nagy-Britannia (Murdoch) | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 6 |
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Murdoch) | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 8 |
| Egyesült Államok (Fenson) | 2 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 9 |
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Murdoch) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 2 |
| Finnország (Uusipaavalniemi) | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | X | 5 |
- Elődöntő
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Finnország (Uusipaavalniemi) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 |
| Nagy-Britannia (Murdoch) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 |
- Bronzmérkőzés
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Egyesült Államok (Fenson) | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 8 |
| Nagy-Britannia (Murdoch) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 6 |
Csapat | Helyezés |
Nagy-Britannia | 4. |
Női
- Rhona Martin
- Jacqueline Lockhart
- Kelly Wood
- Lynn Cameron
- Deborah Knox
Eredmények
Csoportkör
| Bejutott az elődöntőbe |
| Kiesett |
Nemzet | Szkip | Gy | V | P+ | P- | Gy end | V end | D end | Saját rabolt endek | Lökés % |
Svédország | Anette Norberg | 7 | 2 | 61 | 54 | 41 | 36 | 14 | 11 | 79% |
Svájc | Mirjam Ott | 7 | 2 | 74 | 44 | 37 | 32 | 11 | 10 | 75% |
Kanada | Shannon Kleibrink | 6 | 3 | 68 | 51 | 39 | 32 | 16 | 10 | 75% |
Norvégia | Dordi Nordby | 6 | 3 | 73 | 54 | 45 | 32 | 5 | 16 | 73% |
Nagy-Britannia | Rhona Martin | 5 | 4 | 55 | 54 | 31 | 35 | 17 | 6 | 76% |
Oroszország | Ljudmila Privivkova | 5 | 4 | 57 | 60 | 41 | 36 | 14 | 11 | 77% |
Japán | Onodera Ajumi | 4 | 5 | 53 | 59 | 36 | 35 | 16 | 11 | 72% |
Egyesült Államok | Cassandra Johnson | 2 | 7 | 58 | 66 | 34 | 38 | 11 | 9 | 73% |
Dánia | Dorthe Holm | 2 | 7 | 47 | 69 | 27 | 42 | 12 | 3 | 72% |
Olaszország | Diana Gaspari | 1 | 8 | 44 | 79 | 33 | 43 | 9 | 4 | 66% |
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Martin) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 |
| Dánia (Holm) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 |
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svájc (Ott) | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 |
| Nagy-Britannia (Martin) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 |
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Svédország (Norberg) | 1 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 8 |
| Nagy-Britannia (Martin) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 |
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Oroszország (Privivkova) | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 |
| Nagy-Britannia (Martin) | 2 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 10 |
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Martin) | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 |
| Kanada (Kleibrink) | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | X | 9 |
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Martin) | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 9 |
| Olaszország (Gaspari) | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 |
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Martin) | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 4 |
| Norvégia (Nordby) | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 2 | X | 8 |
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Martin) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | X | 5 |
| Japán (Onodera) | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 3 | X | 10 |
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Egyesült Államok (Johnson) | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | X | X | X | X | 4 |
| Nagy-Britannia (Martin) | 2 | 0 | 4 | 0 | 3 | 1 | X | X | X | X | 10 |
Csapat | Helyezés |
Nagy-Britannia | 5. |
Műkorcsolya
Versenyző | Versenyszám | Kötelező tánc | Eredeti (original) tánc | Kűr | Összesítés |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés |
Sinead Kerr John Kerr | Jégtánc | 31,58 | 11. | 50,28 | 11. | 85,57 | 13. | 167,43 | 10. |
Rövidpályás gyorskorcsolya
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Jon Eley | 500 m | 42,511 | 2. | 42,424 | 2. | 42,650 | 3. | | 42,497 | 5. | 5. |
1000 m | 1:29,147 | 3. | kiesett | 17. |
1500 m | 2:23,887 | 3. | | 2:21,862 | 5. | kiesett | 13. |
Paul Stanley | 500 m | 43,486 | 4. | kiesett | 20. |
1000 m | 1:28,511 | 4. | kiesett | 19. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Sarah Lindsay | 500 m | 46,290 | 2. | 1:09,785 | 3. | 46,060 | 5. | kiesett | 8. |
1000 m | 1:35,539 | 3. | kiesett | 16. |
1500 m | 2:38,460 | 3. | | 2:29,173 | 6. | kiesett | 15. |
Joanna Williams | 500 m | 46,857 | 3. | kiesett | 19. |
Snowboard
- Halfpipe
Versenyző | Versenyszám | 1. selejtező | 2. selejtező | Döntő | Helyezés |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | 1. forduló | 2. forduló | Hely. |
Dan Wakeham | Férfi | 14,3 | 35. | 27,8 | 20. | kiesett | 26. |
Kate Foster | Női | 16,4 | 24. | 24,7 | 14. | kiesett | 20. |
Lesley McKenna | 1,4 | 34. | 5,2 | 27. | kiesett | 33. |
- Snowboard cross
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés |
Zoe Gillings | Női | 1:31,93 | 12. | | 4. | | D-döntő 3. | 15. |
Szánkó
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Mark Hatton | Férfi egyes | 52,790 | 24. | 52,720 | 27. | 1:34,985 | 36. | 52,494 | 24. | 4:12,899 | 35. |
Adam Rosen | 52,610 | 19. | 52,130 | 18. | 52,093 | 14. | 52,150 | 15. | 3:28,983 | 16. |
Szkeleton
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Kristan Bromley | Férfi | 58,35 | 3. | 58,75 | 7. | 1:57,10 | 5. |
Adam Pengilly | 58,37 | 4. | 59,09 | 10. | 1:57,46 | 8. |
Shelley Rudman | Női | 1:00,57 | 4. | 1:00,49 | 2. | 2:01,06 | |
Források
- Great Britain at the 2006 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Turin 2006 Winter Olympics - Athletes (angol nyelven). sports.yahoo.com. (Hozzáférés: 2011. augusztus 13.)
Sablon:A 2006. évi téli olimpiai játékokon részt vevő nemzetek |
---|
Afrika | |
---|
Amerika | |
---|
Ázsia | |
---|
Európa | |
---|
Óceánia | |
---|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap