Férfi 57 kg-os szabadfogású birkózás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Férfi 57 kg-os szabadfogású birkózás a XXV. nyári olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | Institut Nacional d'Educació Fisica de Catalunya, Barcelona | |||||||||
Dátum | augusztus 5–7. | |||||||||
Versenyzők | 18 résztvevő 18 nemzetből | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
Birkózás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
Sablon:Birkózás az 1992. évi nyári olimpiai játékokon
|
Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon a birkózás férfi 57 kg-os szabadfogású versenyszámának selejtezőjét és döntőjét augusztus 5. és 7. között rendezték a Institut Nacional d'Educació Fisica de Catalunyában.
Eseménynaptár
Időpont | Forduló |
---|---|
augusztus 5. | Csoportkör |
augusztus 7. | Helyosztók |
augusztus 7. | Döntő |
Eredmények
Csoportkör
A birkózókat csoportokba osztották, ahonnan az egymás elleni mérkőzések alapján, a csoportok győztesei mérkőzhetek az aranyéremért, a második helyezettek a bronzéremért. A csoportokban elért eredmények alapján, a csoportok első két helyezettjein kívül, a további legjobb három birkózó mérkőzhetett a helyosztókon.
A csoport | |||
Versenyző | Eredmény | Versenyző | Kp |
---|---|---|---|
1. forduló | |||
Kim Cshunho (Kim Chun-ho) (KOR) | 2-12 | Kim Jongsik (Kim Yeong-sik) (PRK) | 1/3 |
Szjarhej Szmal (EUN) | 6-5 | Tserenbaataryn Tsogtbayar (MGL) | 3/1 |
Nagy Béla (HUN) | 5-1 (kétvállas) | Tebe Dorgu (NGR) | 4/0 |
Jürgen Scheibe (GER) | 6-2 | Zoran Šorov (IOP) | 3/1 |
Rumen Pavlov (BUL) | erőnyerő | ||
2. forduló | |||
Rumen Pavlov (BUL) | 8-4 (kétvállas) | Kim Cshunho (Kim Chun-ho) (KOR) | 4/0 |
Kim Jongsik (Kim Yeong-sik) (PRK) | 2-4 | Szjarhej Szmal (EUN) | 1/3 |
Tserenbaataryn Tsogtbayar (MGL) | 25-9 | Nagy Béla (HUN) | 4/0 |
Tebe Dorgu (NGR) | 0-5 (kétvállas) | Jürgen Scheibe (GER) | 0/4 |
Zoran Šorov (IOP) | erőnyerő | ||
3. forduló | |||
Zoran Šorov (IOP) | 2-10 (kétvállas) | Rumen Pavlov (BUL) | 0/4 |
Kim Jongsik (Kim Yeong-sik) (PRK) | 10-5 | Tserenbaataryn Tsogtbayar (MGL) | 3/1 |
Szjarhej Szmal (EUN) | 13-0 | Nagy Béla (HUN) | 3.5/0 |
Jürgen Scheibe (GER) | erőnyerő | ||
4. forduló | |||
Jürgen Scheibe (GER) | 0-5 | Kim Jongsik (Kim Yeong-sik) (PRK) | 0/3 |
Rumen Pavlov (BUL) | 1-12 | Szjarhej Szmal (EUN) | 1/3 |
5. forduló | |||
Jürgen Scheibe (GER) | 0-6 | Szjarhej Szmal (EUN) | 0/3 |
Rumen Pavlov (BUL) | 3-10 | Kim Jongsik (Kim Yeong-sik) (PRK) | 1/3 |
A csoport | |||||||
H | Név | Nemzet | M | Gy | V | Kp | Tp |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Szjarhej Szmal | Egyesített Csapat (EUN) | 5 | 5 | 0 | 15.5 | 41 |
2. | Kim Jongsik (Kim Yeong-sik) | Észak-Korea (PRK) | 5 | 4 | 1 | 13 | 39 |
3. | Rumen Pavlov | Bulgária (BUL) | 4 | 2 | 2 | 10 | 22 |
4. | Jürgen Scheibe | Németország (GER) | 4 | 2 | 2 | 7 | 11 |
5. | Tserenbaataryn Tsogtbayar | Mongólia (MGL) | 3 | 1 | 2 | 6 | 35 |
6. | Nagy Béla | Magyarország (HUN) | 3 | 1 | 2 | 4 | 14 |
7. | Zoran Šorov | Független résztvevők (IOP) | 2 | 0 | 2 | 1 | 4 |
8. | Kim Cshunho (Kim Chun-ho) | Dél-Korea (KOR) | 2 | 0 | 2 | 1 | 6 |
9. | Tebe Dorgu | Nigéria (NGR) | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 |
B csoport | |||
Versenyző | Eredmény | Versenyző | Kp |
---|---|---|---|
1. forduló | |||
Ahmed Naseer (PAK) | 0-5 | Okujama Keidzsi (JPN) | 0/3 |
Kendall Cross (USA) | 3-2 | Robert Dawson (CAN) | 3/1 |
Oveyss Mallahi (IRI) | 6-2 | Asok Kumár (IND) | 3/1 |
Remzi Musaoğlu (TUR) | 16-0 | Andrés Iniesta Pacheco (ESP) | 4/0 |
Alejandro Puerto (CUB) | erőnyerő | ||
2. forduló | |||
Alejandro Puerto (CUB) | 6-0 | Ahmed Naseer (PAK) | 3/0 |
Okujama Keidzsi (JPN) | 0-5 (kétvállas) | Kendall Cross (USA) | 0/4 |
Robert Dawson (CAN) | 5-1 | Oveyss Mallahi (IRI) | 3/1 |
Asok Kumár (IND) | 0-7 | Remzi Musaoğlu (TUR) | 0/3 |
Andrés Iniesta Pacheco (ESP) | erőnyerő | ||
3. forduló | |||
Andrés Iniesta Pacheco (ESP) | 0-8 | Alejandro Puerto (CUB) | 0/3 |
Okujama Keidzsi (JPN) | 3-4 | Robert Dawson (CAN) | 1/3 |
Kendall Cross (USA) | 5-3 | Oveyss Mallahi (IRI) | 3/1 |
Remzi Musaoğlu (TUR) | erőnyerő | ||
4. forduló | |||
Remzi Musaoğlu (TUR) | 7-3 | Kendall Cross (USA) | 3/1 |
Alejandro Puerto (CUB) | 1-0 | Robert Dawson (CAN) | 3/0 |
5. forduló | |||
Remzi Musaoğlu (TUR) | 0-3 | Alejandro Puerto (CUB) | 0/3 |
Kendall Cross (USA) | erőnyerő | ||
6. forduló | |||
Kendall Cross (USA) | 6-10 | Alejandro Puerto (CUB) | 1/3 |
Remzi Musaoğlu (TUR) | erőnyerő |
B csoport | |||||||
H | Név | Nemzet | M | Gy | V | Kp | Tp |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Alejandro Puerto | Kuba (CUB) | 5 | 5 | 0 | 15 | 28 |
2. | Remzi Musaoğlu | Törökország (TUR) | 4 | 3 | 1 | 10 | 30 |
3. | Kendall Cross | Egyesült Államok (USA) | 5 | 3 | 2 | 12 | 22 |
4. | Robert Dawson | Kanada (CAN) | 4 | 2 | 2 | 7 | 11 |
5. | Oveyss Mallahi | Irán (IRI) | 3 | 1 | 2 | 5 | 10 |
6. | Okujama Keidzsi | Japán (JPN) | 3 | 1 | 2 | 4 | 8 |
7. | Andrés Iniesta Pacheco | Spanyolország (ESP) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
8. | Asok Kumár | India (IND) | 2 | 0 | 2 | 1 | 2 |
9. | Ahmed Naseer | Pakisztán (PAK) | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
Helyosztók
Versenyző | Eredmény | Versenyző | Kp |
---|---|---|---|
9. helyért | |||
Tserenbaataryn Tsogtbayar (MGL) | visszalépett | Oveyss Mallahi (IRI) | 0/4 |
7. helyért | |||
Jürgen Scheibe (GER) | visszalépett | Robert Dawson (CAN) | 4/0 |
5. helyért | |||
Rumen Pavlov (BUL) | 3-0 (kétvállas) | Kendall Cross (USA) | 4/0 |
Döntők
Versenyző | Eredmény | Versenyző | Kp |
---|---|---|---|
Bronzmérkőzés | |||
Kim Jongsik (Kim Yeong-sik) (PRK) | 3-2 | Remzi Musaoğlu (TUR) | 3/1 |
Döntő | |||
Szjarhej Szmal (EUN) | 0-5 | Alejandro Puerto (CUB) | 0/3 |
Végeredmény
Helyezés | Név | Nemzet |
---|---|---|
1 Arany | Alejandro Puerto | Kuba |
2 Ezüst | Szjarhej Szmal | Egyesített Csapat |
3 Bronz | Kim Jongsik (Kim Yeong-sik) | Észak-Korea |
4. | Remzi Musaoğlu | Törökország |
5. | Rumen Pavlov | Bulgária |
6. | Kendall Cross | Egyesült Államok |
7. | Jürgen Scheibe | Németország |
8. | Robert Dawson | Kanada |
9. | Oveyss Mallahi | Irán |
10. | Tserenbaataryn Tsogtbayar | Mongólia |
helyezetlen | Nagy Béla | Magyarország |
Okujama Keidzsi | Japán | |
Zoran Šorov | Független résztvevők | |
Andrés Iniesta Pacheco | Spanyolország | |
Kim Cshunho (Kim Chun-ho) | Dél-Korea | |
Asok Kumár | India | |
Tebe Dorgu | Nigéria | |
Ahmed Naseer | Pakisztán |
Források
- Wrestling at the 1992 Barcelona Summer Games: Men's Bantamweight, Freestyle (angol nyelven). sports-reference.com. [2009. augusztus 5-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2015. július 16.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap