Yleisurheilun maailmanmestaruuskilpailut 2019 – miesten 20 km kävely
Lajit yleisurheilun MM-kilpailuissa 2019 | |||
---|---|---|---|
100 m | miehet | naiset | |
200 m | miehet | naiset | |
400 m | miehet | naiset | |
800 m | miehet | naiset | |
1 500 m | miehet | naiset | |
5 000 m | miehet | naiset | |
10 000 m | miehet | naiset | |
100 m aj | naiset | ||
110 m aj | miehet | ||
400 m aj | miehet | naiset | |
3 000 m ej | miehet | naiset | |
4 × 100 m | miehet | naiset | |
4 × 400 m | miehet | naiset | seka |
Maraton | miehet | naiset | |
20 km kävely | miehet | naiset | |
50 km kävely | miehet | naiset | |
Korkeushyppy | miehet | naiset | |
Seiväshyppy | miehet | naiset | |
Pituushyppy | miehet | naiset | |
Kolmiloikka | miehet | naiset | |
Kuulantyöntö | miehet | naiset | |
Kiekonheitto | miehet | naiset | |
Moukarinheitto | miehet | naiset | |
Keihäänheitto | miehet | naiset | |
Seitsenottelu | naiset | ||
Kymmenottelu | miehet | ||
n · k · m |
Miesten 20 kilometrin kävely yleisurheilun maailmanmestaruuskilpailuissa 2019 järjestettiin Dohassa, Qatarissa 4. lokakuuta 2019.[1]
Aikataulu
- Kaikki ajat paikallista aikaa (UTC+3).
Päivämäärä | Aika | Kierros |
---|---|---|
4. lokakuuta | 23.30 | Loppukilpailu |
Tulokset
Loppukilpailu järjestettiin 4. lokakuuta kello 23.29.[2]
Sija | Nimi | Maa | Aika | Huom. |
---|---|---|---|---|
01 | Toshikazu Yamanishi | Japani | 1.26.34 | |
02 | Vasili Mizinov | Neutraalit urheilijat | 1.26.49 | |
03 | Perseus Karlström | Ruotsi | 1.27.00 | |
4 | Christopher Linke | Saksa | 1.27.19 | |
5 | Salih Korkmaz | Turkki | 1.27.35 | |
6 | Koki Ikeda | Japani | 1.29.02 | |
7 | Tom Bosworth | Iso-Britannia | 1.29.34 | |
8 | Wang Kaihua | Kiina | 1.29.52 | |
9 | Yin Jiaxing | Kiina | 1.29.53 | |
10 | Eiki Takahashi | Japani | 1.30.04 | |
11 | Marius Žiūkas | Liettua | 1.30.22 | |
12 | Erick Barrondo | Guatemala | 1.30.40 | |
13 | Caio Bonfim | Brasilia | 1.31.32 | |
14 | Massimo Stano | Italia | 1.31.36 | |
15 | Dane Bird-Smith | Australia | 1.32.11 | |
16 | Kévin Campion | Ranska | 1.32.16 | |
17 | Hagen Pohle | Saksa | 1.32.20 | |
18 | Andrés Chocho | Ecuador | 1.32.49 | |
19 | Georgiy Sheiko | Kazakstan | 1.32.53 | |
20 | Julio César Salazar | Meksiko | 1.33.02 | |
21 | Choe Byeong-kwang | Etelä-Korea | 1.33.10 | |
22 | Álvaro Martín | Espanja | 1.33.20 | |
23 | Brian Pintado | Ecuador | 1.33.48 | |
24 | Gabriel Bordier | Ranska | 1.34.06 | |
25 | Matteo Giupponi | Italia | 1.34.29 | |
26 | Miguel Ángel López | Espanja | 1.35.00 | |
27 | Irfan Kolothum Thodi | Intia | 1.35.21 | |
28 | Ivan Losev | Ukraina | 1.35.42 | |
29 | Luis Henry Campos | Peru | 1.37.20 | |
30 | Viktor Shumik | Ukraina | 1.37.23 | |
31 | Alex Wright | Irlanti | 1.37.33 | |
32 | Dawid Tomala | Puola | 1.38.15 | |
33 | Samuel Gathimba | Kenia | 1.40.45 | |
34 | Eduard Zabuzhenko | Ukraina | 1.41.04 | |
35 | Diego García | Espanja | 1.41.14 | |
36 | Devender Singh | Intia | 1.41.48 | |
37 | Kim Hyun-sub | Etelä-Korea | 1.42.13 | |
38 | Wayne Snyman | Etelä-Afrikka | 1.43.57 | |
39 | Moacir Zimmermann | Brasilia | 1.44.16 | |
40 | Aliaksandr Liakhovich | Valko-Venäjä | 1.44.25 | |
45 | Rhydian Cowley | Australia | 9.99.90 DNF | |
Cai Zelin | Kiina | |||
Mauricio Arteaga | Ecuador | |||
Nils Brembach | Saksa | |||
José María Raymundo | Guatemala | |||
Carlos Sánchez Cantera | Meksiko | |||
Richard Vargas | Venezuela | |||
Jhon Alexander Castañeda | Kolumbia | 9.99.95 DSQ | ||
Callum Wilkinson | Iso-Britannia | |||
José Barrondo | Guatemala | |||
José Leyver Ojeda | Meksiko | |||
José Mamani | Peru | |||
Evan Dunfee | Kanada | 9.99.99 DNS | ||
Giorgio Rubino | Italia |