Sportovní střelba na Letních olympijských hrách 2004
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Sportovní střelba na Letních olympijských hrách 2004 | ||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | ||||||||||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní federace sportovní střelby Mezinárodní olympijský výbor | |||||||||||||||||||||||||||
Dějiště | Markopoulo Olympic Shooting Centre | |||||||||||||||||||||||||||
Datum | 9. srpna – 17. srpna 2004 | |||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | 17 (10 muži, 7 ženy) | |||||||||||||||||||||||||||
Startující | 390 z 103 zemí | |||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | ||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
Střelecké soutěže na Olympijských hrách v Athénách 2004 se konaly od 9. srpna do 17. srpna. Při střelbě na Letních olympijských hrách 2004 se zúčastnilo 390 závodníků ze 103 zemí v 17 disciplínách (10 muži a 7 ženy). Soutěž se konala v olympijském střeleckém centru Markopoulo Olympic Shooting Centre, které se nachází na východě řecké oblasti Attiky.
Medailisté
Muži
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
10 m vzduchová pistole | Wang Yifu Čína (CHN) | Mikhail Nestruyev Rusko (RUS) | Vladimir Isakov Rusko (RUS) |
25 m rychlopalná pistole | Ralf Schumann Německo (GER) | Sergei Poliakov Rusko (RUS) | Sergej Alifirenko Rusko (RUS) |
50 m pistole | Mikhail Nestruyev Rusko (RUS) | Čin Čong-o Jižní Korea (KOR) | Kim Jong-su Severní Korea (PRK) |
10 m vzduchová puška | Zhu Qinan Čína (CHN) | Li Jie Čína (CHN) | Jozef Gönci Slovensko (SVK) |
50 m malorážka vleže | Matthew Emmons Spojené státy americké (USA) | Christian Lusch Německo (GER) | Sergei Martynov Bělorusko (BLR) |
Puška na 50m (3 pozice) | Jia Zhanbo Čína (CHN) | Michael Anti Spojené státy americké (USA) | Christian Planer Rakousko (AUT) |
Trap | Alexey Alipov Rusko (RUS) | Giovanni Pellielo Itálie (ITA) | Adam Vella Austrálie (AUS) |
Double trap | Ahmed Al Maktoum Spojené arabské emiráty (UAE) | Rajyavardhan Singh Rathore Indie (IND) | Wang Zheng Čína (CHN) |
Skeet | Andrea Benelli Itálie (ITA) | Marko Kemppainen Finsko (FIN) | Juan Miguel Rodríguez Kuba (CUB) |
10 metrů běžící cíl | Manfred Kurzer Německo (GER) | Aleksandr Blinov Rusko (RUS) | Dimitri Lykin Rusko (RUS) |
Ženy
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
10 m vzduchová pistole | Olena Kostevyčová Ukrajina (UKR) | Jasna Šekarićová Srbsko a Černá Hora (SCG) | Mariya Grozdeva Bulharsko (BUL) |
25 m pistole | Mariya Grozdeva Bulharsko (BUL) | Lenka Hyková Česko (CZE) | Irada Ashumova Ázerbájdžán (AZE) |
10 m vzduchová puška | Du Li Čína (CHN) | Ljubov Galkina Rusko (RUS) | Kateřina Kůrková Česko (CZE) |
Puška na 50 m (3 pozice) | Ljubov Galkina Rusko (RUS) | Valentina Turisini Itálie (ITA) | Wang Chengyi Čína (CHN) |
Trap | Suzanne Balogh Austrálie (AUS) | María Quintanal Španělsko (ESP) | Lee Bo-na Jižní Korea (KOR) |
Double trap | Kim Rhodeová Spojené státy americké (USA) | Lee Bo-na Jižní Korea (KOR) | Gao E Čína (CHN) |
Skeet | Diána Igalyová Maďarsko (HUN) | Wei Ning Čína (CHN) | Zemfira Meftahatdinova Ázerbájdžán (AZE) |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Sportovní střelba na LOH 2004 na Wikimedia Commons
Sporty na Letních olympijských hrách 2004 v Athénách | |
---|---|
Atletika • Badminton • Baseball • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Gymnastika (sportovní, moderní, trampolína) • Házená • Jachting • Jezdectví • Judo • Kanoistika • Lukostřelba • Moderní pětiboj • Plavání • Plážový volejbal • Pozemní hokej • Skoky do vody • Softball • Sportovní střelba • Stolní tenis • Synchronizované plavání • Šerm • Taekwondo • Tenis • Triatlon • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |
Sportovní střelba na letních olympijských hrách | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Athény 1896 • Paříž 1900 • 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | |||||||||
Seznamy medailistů |
|
Portály: Sport