Seznam medailistů na halovém mistrovství Evropy – štafeta 4 × 400 m
V prvních ročnících evropských halových her i halových mistrovství Evropy byly na programu závody štafet. Jejich délka byla odvozená od délky běžeckého oválu (180 až 200 metrů). Šlo o štafetu na 4x jedno, dvě či tři kola, případně štafetu 1+2+3+4 kola. Naposledy byla na programu halového mistrovství Evropy zařazena štafeta na 4x320 metrů v roce 1975. Stabilní součástí programu halového mistrovství Evropy se štafeta 4 × 400 metrů stala v roce 2000.
Muži
Rok | Místo | Zlato | Výkon vítěze | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|---|
HME 2000 | Gent | Česko Česko Jiří Mužík Jan Poděbradský Štěpán Tesařík Karel Bláha | 3:06,10 | Německo Německo | Maďarsko Maďarsko |
HME 2002 | Vídeň | Polsko Polsko Marek Plawgo Piotr Rysiukiewicz Artur Gąsiewski Robert Maćkowiak | 3:05,50 | Francie Francie | Španělsko Španělsko |
HME 2005 | Madrid | Francie Francie Richard Maunier Remi Wallard Brice Panel Marc Raquil | 3:07,90 | Spojené království | Rusko Rusko |
HME 2007 | Birmingham | Spojené království Spojené království Robert Tobin Dale Garland Philip Taylor Steven Green | 3:07,04 | Rusko Rusko | Polsko Polsko |
HME 2009 | Turín | Itálie Itálie Jacopo Marin Matteo Galvan Domenico Rao Claudio Licciardello | 3:06,68 | Spojené království | Polsko Polsko |
HME 2011 | Paříž | Francie Francie Marc Macedot Leslie Djhone Mamoudou Hanne Yoan Décimus | 3:06,17 | Spojené království | Belgie Belgie |
HME 2013 | Göteborg | Spojené království Spojené království Michael Bingham Richard Buck Nigel Levine Richard Strachan | 3:05,78 | Rusko Rusko | Česko |
HME 2015 | Praha | Belgie Belgie Julien Watrin Dylan Borlée Jonathan Borlée Kévin Borlée | 3:02.87 - RHME | Polsko | Česko |
HME 2017 | Bělehrad | Polsko Polsko Kacper Kozłowski Łukasz Krawczuk Przemysław Waściński Rafał Omelko | 3:06,99 | Belgie | Česko |
HME 2019 | Glasgow | Belgie Belgie Julien Watrin Dylan Borlée Jonathan Borlée Kévin Borlée | 3:06,27 | Španělsko | Francie |
HME 2021 | Toruň | Nizozemsko Nizozemsko Jochem Dobber Liemarvin Bonevacia Ramsey Angela Tony van Diepen | 3:06.06 | Česko Vít Müller Pavel Maslák Michal Desenský Patrik Šorm | Spojené království Joe Brier Owen Smith James Williams Lee Thompson |
HME 2023 | Istanbul | Belgie Belgie Dylan Borlée Alexander Doom Kévin Borlée Julien Watrin | 3:05,83 | Francie Francie Gilles Biron Téo Andant Téo Andant Muhammad Abdallah Kounta | Nizozemsko Nizozemsko Isayah Boers Isaya Klein Ikkink Ramsey Angela Liemarvin Bonevacia |
Ženy
Rok | Místo | Zlato | Výkon vítěze | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|---|
HME 2000 | Gent | Rusko Rusko Olesja Zykinová Irina Rosichinová Julia Sotnikovová Světlana Pospelovová | 3:32,53 | Itálie Itálie | Rumunsko Rumunsko |
HME 2002 | Vídeň | Bělorusko Bělorusko Katarina Stankevičová Irina Chlustovová Hanna Kasaková Světlana Usovičová | 3:32,24 | Polsko Polsko | Itálie Itálie |
HME 2005 | Madrid | Rusko Rusko Taťjana Levinová Julija Pečonkinová Irina Rosichinová Světlana Pospelovová | 3:28,00 | Polsko Polsko | Spojené království |
HME 2007 | Birmingham | Bělorusko Bělorusko Juliana Juščanková Iryna Chljustavová Světlana Usovičová Ilona Usovičová | 3:27,83 | Rusko Rusko | Spojené království |
HME 2009 | Turín | Rusko Rusko Natalja Anťuchová Darja Safonovová Jelena Vojnovová Antonina Krivošapková | 3:29,12 | Spojené království | Bělorusko Bělorusko |
HME 2011 | Paříž | Rusko Rusko Xenija Zadorinová Xenija Vdovinová Jelena Migunovová Olesja Forševová | 3:29,34 | Spojené království | Francie Francie |
HME 2013 | Göteborg | Spojené království Spojené království Eilidh Childová Shana Coxová Christine Ohuruoguová Perri Shakesová-Draytonová | 3:27,56 | Rusko | Česko |
HME 2015 | Praha | Francie Francie Floria Gueï Elea Mariama Diarra Agnes Raharolahy Marie Gayot | 3:31,61 | Spojené království Spojené království | Polsko Polsko |
HME 2017 | Bělehrad | Polsko Polsko Patrycja Wyciszkiewicz Małgorzata Hołub Iga Baumgart Justyna Świętyová | 3:29,94 | Spojené království | Ukrajina Ukrajina |
HME 2019 | Glasgow | Polsko Polsko Anna Kiełbasińska Iga Baumgart-Witan Małgorzata Hołub-Kowalik Justyna Świętyová-Erseticová | 3:28,77 | Spojené království | Itálie Itálie |
HME 2021 | Toruň | Nizozemsko Nizozemsko Lieke Klaver Marit Dopheide Lisanne de Witte Femke Bolová | 3:27,15 | Spojené království Zoey Clark Jodie Williams Ama Pipi Jessie Knight | Polsko Natalia Kaczmarek Małgorzata Hołub-Kowalik Kornelia Lesiewicz Aleksandra Gaworska |
HME 2023 | Istanbul | Nizozemsko Nizozemsko Lieke Klaverová Eveline Saalbergová Cathelijn Peetersová Femke Bolová | 3:25,66 - RHME | Itálie Itálie Alice Mangione Ayomide Folorunso Anna Polinari Eleonora Marchiando | Polsko Polsko Anna Kiełbasińska Marika Popowicz-Drapała Alicja Wrona Anna Pałys |
Medailisté na halovém mistrovství Evropy v atletice | |
---|---|
Muži | |
Ženy |
Portály: Sport