Kanoistika na Letních olympijských hrách 2008
Kanoistika na Letních olympijských hrách 2008 | ||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | ||||||||||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní kanoistická federace Mezinárodní olympijský výbor | |||||||||||||||||||||||||||
Dějiště | Shunyi Olympic Rowing-Canoeing Park | |||||||||||||||||||||||||||
Datum | 11.–23. srpna 2008 | |||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | 16 (12 muži, 4 ženy) | |||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | ||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
Závody v kanoistice se na Letních olympijských her 2008 v Pekingu uskutečnily ve dnech 11.–23. srpna 2008 v areálu Shunyi Olympic Rowing-Canoeing Park. Celkem 330 závodníků startovalo v 16 disciplínách (12 pro muže, 4 pro ženy).
Medailové pořadí zemí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Německo (GER) | 3 | 2 | 3 | 8 |
2. | Slovensko (SVK) | 3 | 1 | 0 | 4 |
3. | Maďarsko (HUN) | 2 | 1 | 1 | 4 |
4. | Bělorusko (BLR) | 2 | 0 | 1 | 3 |
5. | Španělsko (ESP) | 1 | 2 | 0 | 3 |
6. | Austrálie (AUS) | 1 | 1 | 3 | 5 |
7. | Rusko (RUS) | 1 | 1 | 1 | 3 |
Velká Británie (GBR) | 1 | 1 | 1 | 3 | |
9. | Ukrajina (UKR) | 1 | 0 | 1 | 2 |
10. | Čína (CHN) | 1 | 0 | 0 | 1 |
11. | Francie (FRA) | 0 | 1 | 1 | 2 |
Itálie (ITA) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Kanada (CAN) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
14. | Česko (CZE) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Dánsko (DEN) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Norsko (NOR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Polsko (POL) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18. | Rakousko (AUT) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Togo (TOG) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 16 | 16 | 16 | 48 |
Medailisté
Vodní slalom
Muži
Kategorie | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
---|---|---|---|---|---|---|
C1 | Michal Martikán Slovensko (SVK) | 176,65 | David Florence Velká Británie (GBR) | 178,61 | Robin Bell Austrálie (AUS) | 180,59 |
C2 | Slovensko (SVK) Pavol Hochschorner Peter Hochschorner | 190,82 | Česko (CZE) Jaroslav Volf Ondřej Štěpánek | 192,89 | Rusko (RUS) Michail Kuzněcov Dmitrij Larionov | 197,37 |
K1 | Alexander Grimm Německo (GER) | 171,70 | Fabien Lefèvre Francie (FRA) | 173,30 | Benjamin Boukpeti Togo (TOG) | 173,45 |
Ženy
Kategorie | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
---|---|---|---|---|---|---|
K1 | Elena Kaliská Slovensko (SVK) | 192,64 | Jacqueline Lawrencová Austrálie (AUS) | 206,94 | Violetta Oblingerová-Petersová Rakousko (AUT) | 214,77 |
Rychlostní kanoistika
Muži
Kategorie | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
---|---|---|---|---|---|---|
C1 500 m | Maxim Opalev Rusko (RUS) | 1:47,140 | David Cal Španělsko (ESP) | 1:48,397 | Jurij Čeban Ukrajina (UKR) | 1:48,766 |
C1 1000 m | Attila Vajda Maďarsko (HUN) | 3:50,467 | David Cal Španělsko (ESP) | 3:52,751 | Thomas Hall Kanada (CAN) | 3:53,653 |
C2 500 m | Čína (CHN) Meng Kuan-liang Jang Wen-ťün | 1:41,025 | Rusko (RUS) Sergej Ulegin Alexandr Kostoglod | 1:41,282 | Německo (GER) Christian Gille Tomasz Wylenzek | 1:41,964 |
C2 1000 m | Bělorusko (BLR) Andrej Bahdanovič Aljaxandr Bahdanovič | 3:36,365 | Německo (GER) Christian Gille Tomasz Wylenzek | 3:36,588 | Maďarsko (HUN) György Kozmann Tamás Kiss | 3:40,258 |
K1 500 m | Ken Wallace Austrálie (AUS) | 1:37,252 | Adam van Koeverden Kanada (CAN) | 1:37,630 | Tim Brabants Velká Británie (GBR) | 1:37,671 |
K1 1000 m | Tim Brabants Velká Británie (GBR) | 3:26,323 | Eirik Verås Larsen Norsko (NOR) | 3:27,342 | Ken Wallace Austrálie (AUS) | 3:27,485 |
K2 500 m | Španělsko (ESP) Saúl Craviotto Carlos Pérez | 1:28,736 | Německo (GER) Ronald Rauhe Tim Wieskötter | 1:28,827 | Bělorusko (BLR) Raman Pjatrušenka Vadzim Machneŭ | 1:30,005 |
K2 1000 m | Německo (GER) Martin Hollstein Andreas Ihle | 3:11,809 | Dánsko (DEN) Kim Wraae Knudsen René Holten Poulsen | 3:13,580 | Itálie (ITA) Andrea Facchin Antonio Scaduto | 3:14,750 |
K4 1000 m | Bělorusko (BLR) Raman Pjatrušenka Aljaxej Abalmasaŭ Artur Litvinčuk Vadzim Machneŭ | 2:55,714 | Slovensko (SVK) Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Erik Vlček Juraj Tarr | 2:56,593 | Německo (GER) Lutz Altepost Norman Bröckl Torsten Eckbrett Björn Goldschmidt | 2:56,676 |
Ženy
Kategorie | Zlato | Výkon | Stříbro | Výkon | Bronz | Výkon |
---|---|---|---|---|---|---|
K1 500 m | Inna Osypenková-Radomská Ukrajina (UKR) | 1:50,673 | Josefa Idemová Itálie (ITA) | 1:50,677 | Katrin Augustinová Německo (GER) | 1:51,022 |
K2 500 m | Maďarsko (HUN) Katalin Kovácsová Natasa Janicsová | 1:41,308 | Polsko (POL) Beata Mikołajczyková Aneta Konieczná | 1:42,092 | Francie (FRA) Marie Delattreová Anne-Laure Viardová | 1:42,128 |
K4 500 m | Německo (GER) Fanny Fischerová Nicole Reinhardtová Katrin Augustinová Conny Waßmuthová | 1:32,231 | Maďarsko (HUN) Katalin Kovácsová Gabriella Szabóová Danuta Kozáková Natasa Janicsová | 1:32,971 | Austrálie (AUS) Lisa Oldenhofová Hannah Davisová Chantal Meeková Lyndsie Fogartyová | 1:34,704 |
Program
R | Rozjížďky | ½ | Semifinále | F | Finále |
Závod ↓/Datum → | Po 11. 8. | Út 12. 8. | St 13. 8. | Čt 14. 8. | Pá 15. 8. | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
C1 muži | R | ½ | F | ||||
C2 muži | R | ½ | F | ||||
K1 muži | R | ½ | F | ||||
K1 ženy | R | ½ | F |
Závod ↓/Datum → | Po 18. 8. | Út 19. 8. | St 20. 8. | Čt 21. 8. | Pá 22. 8. | So 23. 8. |
---|---|---|---|---|---|---|
C1 500 m muži | R | ½ | F | |||
C1 1000 m muži | R | ½ | F | |||
C2 500 m muži | R | ½ | F | |||
C2 1000 m muži | R | ½ | F | |||
K1 500 m muži | R | ½ | F | |||
K1 1000 m muži | R | ½ | F | |||
K2 500 m muži | R | ½ | F | |||
K2 1000 m muži | R | ½ | F | |||
K4 1000 m muži | R | ½ | F | |||
K1 500 m ženy | R | ½ | F | |||
K2 500 m ženy | R | ½ | F | |||
K4 500 m ženy | R | ½ | F |
Česká výprava
Českou výpravu tvořili 4 muži a 3 ženy:
- Vodní slalom
- Štěpánka Hilgertová – K1 (9. místo)
- Vavřinec Hradilek – K1 (11. místo)
- Stanislav Ježek – C1 (5. místo)
- Ondřej Štěpánek – C2 (stříbro)
- Jaroslav Volf – C2 (stříbro)
- Rychlostní kanoistika
- Jana Blahová – K2 500 m (8. místo)
- Michala Mrůzková – K2 500 m (8. místo)
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Kanoistika na Letních olympijských hrách 2008 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Beijing 2008 Official Report - Canoe/Kayak Archivováno 26. 8. 2012 na Wayback Machine., la84foundation.org
Sporty na Letních olympijských hrách 2008 v Pekingu | |
---|---|
Atletika • Badminton • Baseball • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Gymnastika (sportovní, moderní, trampolína) • Házená • Jachting • Jezdectví • Judo • Kanoistika • Lukostřelba • Moderní pětiboj • Plavání • Plážový volejbal • Pozemní hokej • Skoky do vody • Softball • Sportovní střelba • Stolní tenis • Synchronizované plavání • Šerm • Taekwondo • Tenis • Triatlon • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |
Kanoistika na letních olympijských hrách | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Paříž 1924 (ukázkový sport) • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||||||||
Seznamy medailistů |
|
Portály: Sport